کد خبر: 19 A

محمد بنا سرمایه ملی است؛

تمام تلاش خود را به کار می‌بریم تا از توانمندی‌های محمد بنا استفاده کنیم/رسول خادم از نوابغ کشتی ایران و جهان است.

 سرپرست فدراسیون کشتی گفت: موفقیت تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن و کسب بهترین نتیجه در تاریخ این رقابت‌ها متعلق به تمامی جامعه بزرگ کشتی است.

به گزارش ایلنا، حجت اله خطیب با بیان این مطلب افزود: کشتی ایران در رقابت‌های المپیک نتیجه بسیار خوبی را به دست آورد. ۵۰ درصد مدال‌ها شامل ۳ مدال طلا، یک مدال نقره و ۲ مدال برنز را کسب کرد و ۷۵ درصد مدال‌های طلا نیز توسط کشتی بدست آمد.

وی ادامه داد: محمد بنا و شاگردانش عملکرد درخشانی در این رقابت‌ها داشتند و علاوه بر شکسته شدن رکورد ۴۰ ساله برای نختسین بار در تاریخ ۳ مدال طلا کسب شد ضمن اینکه دیگر فرنگی‌کاران ما نظیر عبدولی نیز شایستگی کسب مدال را داشتند.

خطیب در مورد شرایط همکاری محمد بنا با فدراسیون کشتی اظهارداشت: بنا یک سرمایه ملی و افتخار جامعه کشتی و ورزش است و ما تمام تلاش خود را به کار می‌بریم تا از توانمندی‌های این افتخار ملی برای کسب موفقیت‌های چندین‌باره کشتی فرنگی در دنیا استفاده کنیم.

وی در مورد نتایج آزادکاران در رقابت‌های المپیک تاکید کرد: در این مسابقات شاهد مبارزات دیدنی، فنی و ایرانی از سوی آزادکاران کشورمان در لندن بودیم. کشتی‌گیران تیم ایران در این رقابت‌ها با بد‌ترین قرعه‌های موجود روبرو شدند و حتی گوی‌ها نیز همراه ملی‌پوشان نبود.

خطیب ادامه داد: اگر رضا یزدانی با آن مصدومیت ناخواسته روبرو نمی‌شد تیم آزاد ایران نیز صاحب مدال طلا می‌شد ولی به هر حال نتیجه کسب شده نتیجه‌ای خوب و قابل دفاع است.

وی افزود: رسول خادم از نوابغ کشتی ایران و جهان است که از زمان حضور وی شاهد رشد و پیشرفت فنی کشتی‌گیران هستیم. وی با نبوغ مدیریتی خود فضای بسیار آرام و به دور از حاشیه‌ای را برای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در راه المپیک ایجاد کرد تا کادر فنی و ملی‌پوشان با فراغ بال در این رقابت‌ها به میدان بروند.

خطیب با اشاره به اینکه فدراسیون کشتی تلاش کرد امکانات را در حد توان برای نمایندگان ایران فراهم کند، اظهار داشت: از حمایت‌های شخص محمد عباسی و مجموعه وزارت ورزش از فدراسیون کشتی در راه حضور نمایندگان ایران در رقابت‌های المپیک لندن قدردانی می‌کنم، بی‌شک بدون این حمایت‌ها موفقیت‌های اخیر دست یافتنی نبود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تیم‌های ملی نوجوانان ایران عازم رقابت‌های جهانی آذربایجان هستند و در نیمه دوم شهریورماه نیز تیم‌های جوانان راهی رقابت‌های جهانی تایلند می‌شوند و تلاش کرده‌ایم در حد توان امکانات خوبی را با حمایت از وزارت ورزش برای این تیم‌ها فراهم کنیم.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر