کد خبر: 88572 A

بانوان در پی شكستن طلسم 10 ساله؛

خوشبختانه نحوه دعوت از تكواندوكاران برای حضور در اردو هم كاملا روشن و شفاف بود، چون برترین های مسابقات قهرمانی كشور و لیگ پای به اردو گذاشته بودند.

فریده رشیدی،‌ پریسا قربانی، ‌سوسن حاجی پور و شكرانه ایزدی 4 تکواندوکاری هستند كه عزمشان را جزم كرده اند تا بالاخره طلسم مدال نگرفتن بانوان ایرانی در مبارزات جهانی تكواندو را بشكنند.

به گزارش ایلنا، زهرا سروی نایب رئیس تكواندوی بانوان در گفتگو با مجله فدراسیون تکواندو اظهار داشت: که این تکواندوکارها به لحاظ فنی توانایی كسب مدال را دارند. از نظر سروی نمی توان رقبای حاضر در پائوبلا مكزیك را دست كم گرفت، چون تمام آنها روی شیاپچانگ می آیند تا با دست پر به كشورهایشان بازگردند. با این حال از نگاه نایب رئیس بانوان تكواندو ایران، كاپیتان سوسن حاجی پور و یارانش توانایی خلق شگفتی برای اولین بار را دارند.

به تیمی كه راهی مكزیك می شود چقدر امید دارید؟
ما اولین مرحله اردوی آماده سازی تیم بانوان را 17 بهمن ماه سال قبل با حضور 30 تكواندوكار برگزار كردیم و حالا 4 نفری كه در نهایت مسافر پائوبلا شدند بهترین های تكواندو ما هستند و برآیندی از تمام مدعیان حضور در مسابقات جهانی.

از انتخابی هایی كه برگزار شد تا نفرات ریزش داشته باشند راضی بودید؟

كادر فنی باید راضی باشد كه همین طور هم شد. استاد آذرمهر و همكارانش توانایی و عملكرد اردونشینان را در مبارزات انتخابی، ‌مسابقات داخلی و رقابتهای بین المللی مدنظر قرار دادند تا در نهایت برترین ها شناسایی شوند. خوشبختانه نحوه دعوت از تكواندوكاران برای حضور در اردو هم كاملا روشن و شفاف بود، چون برترین های مسابقات قهرمانی كشور و لیگ پای به اردو گذاشته بودند، ضمن اینكه برای قضاوت مبارزات انتخابی از داوران مطرح كشور استفاده شد.

بانوان در دو تورنمنت آلكانته اسپانیا و آزاد تونس شركت كردند. دستاوردهای این دو میدان بین المللی برای شما تا چه حد سودمند بود؟

قطعا در این دو مسابقه خصوصا رقابت های آلكانته كادر فنی شناخت خوبی از شرایط 10 ملی پوش اعزامی پیدا كرده و همین مسابقات هم عاملی شد برای شناسایی و اولویت بندی مسافران رقابتهای جهانی مكزیك.

تكواندو ایران بالاخره طلسم مدال نگرفتن در مسابقات جهانی را خواهد شكست؟

امیدوارم. كار سختی است اما نشدنی نیست. برنامه ریزی مناسب از سوی كادر فنی اعمال شده است. فدراسیون هم در حد بضاعتش تلاش كرده تا تداركات مناسبی فراهم گردد. با این حال تمام رقبا به مكزیك می آیند تا با مدال به كشورهای شان باز گردند.

شما در تیم خود ملی پوشی را به همراه دارید كه تجربه حضور در المپیك را دارد و این حتی در اردوی تیم مردان دیده نمی شود؟

سوسن حاجی پور كاپیتان تیم ماست، مبارزی كه در جهانی كره هم شایسته گرفتن مدال بود. قطعا حضور این مبارز در كنار سایر نفرات باعث افزایش روحیه آنها خواهد شد و این یك پوئن مثبت برای ماست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر