کد خبر: 103170 A

مشاور ارشد اوباما:

«دنیس مک‌دانا» در مواضعی ضد و نقیض گفت كه مدرك قاطعی مبنی بر استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی وجود ندارد با این وجود معتقدیم كه مسئولیت این حمله برعهده نیروهای دولتی است.

«دنیس مک‌دانا» رئیس دفتر و از مشاوران ارشد «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در یک برنامه تلویزیونی اذعان کرد که «شواهدی غیرقابل انکار و بی‌شک و شبهه» درباره استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی وجود ندارد.
به گزارش ایلنا به نقل از رادیو اروپای آزاد، مک دانا در مواضعی ضد و نقیض گفت كه مدرك قاطعی مبنی بر استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی وجود ندارد با این وجود معتقدیم كه مسئولیت این حمله برعهده نیروهای دولتی است.

سخنان مك‌دانا در حالی بیان می‌شود كه كنگره آمریكا از امروز ـ دوشنبه ـ بررسی اعطای مجوز به اقدام نظامی در سوریه را صادر كرده است.

پیش‌بینی می‌شود که رای‌گیری در سنای این کشور امروز انجام شود ولی مجلس نمایندگان احتمالا رای‌گیری را در روزهای سه‌شنبه یا چهارشنبه انجام خواهد داد.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا که پیش از این گفته بود استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه خط قرمز آمریکا محسوب می‌شود، هفته گذشته از کنگره این کشور خواست تا با حمله محدود به سوریه موافقت کند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر