کد خبر: 103321 A

سرگئی لاوروف در کنفرانس خبری با ولید المعلم:

لاوروف با تاكید بر این‌كه هر روز بر تعداد کشورهایی که همانند روسیه معتقدند بحران سوریه راه حل نظامی ندارد، افزوده می‌شود، از آمریکایی‌ها خواست که به جای آمادگی برای جنگ، برای برگزاری کنفرانس ژنو ۲ اقدام کنند.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری با «ولید المعلم» همتای سوری‌ خود، بر لزوم در پیش گرفتن راه حل سیاسی برای سوریه تاکید کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، لاوروف در این کنفرانس خبری گفت که هر روز بر تعداد کشورهایی که همانند روسیه معتقدند بحران سوریه راه حل نظامی ندارد، افزوده می‌شود.
وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که مسكو تمام اقدام‌های لازم برای جلوگیری از وقوع فاجعه در منطقه خاورمیانه را انجام می‌دهد.
وی افزود که همه رهبران «گروه ۸» بر سر انجام تحقیقات بیشتر و بی‌طرف در زمینه احتمال وقوع حمله شیمیایی در سوریه توافق دارند.
لاوروف در این کنفرانس خبری تاکید کرد که باید در مورد همه حوادث استفاده از سلاح‌های شیمیایی تحقیقات صورت گیرد.
وزیر خارجه روسیه با اشاره به نگرانی روسیه نسبت به هر گونه حمله‌ای به سوریه تصریح کرد که روسیه نگران سرنوشت منطقه و جان شهروندان روس در سوریه است.
لاوروف همچنین از آمریکایی‌ها خواست که به جای آمادگی برای جنگ، برای برگزاری کنفرانس ژنو ۲ اقدام کنند.
وی در ادامه افزود که مسکو قصد دارد از مخالفان سوری بخواهد که بدون پیش‌شرط و با وضوح موافقت خود را برای برگزاری کنفرانس ژنو ۲ اعلام کنند.
وزیر خارجه روسیه علاوه بر آن تصریح کرد که هیچ گونه راه حلی غیر از راهكار سیاسی برای بحران سوریه وجود ندارد.
در مقابل، ولید المعلم گفت که هر گونه حمله نظامی آمریکا به سوریه کنفرانس ژنو ۲ که سوریه قصد دارد در آن شرکت کند را تهدید می‌کند.
المعلم تصریح کرد که دمشق بار‌ها آمادگی خود را برای شرکت بدون پیش‌شرط در کنفرانس ژنو ۲ اعلام کرده است اما تجاوز آمریکا به سوریه باعث تضعیف تلاش‌ها برای برگزاری این کنفرانس می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر