کد خبر: 106 A

وزیر دفاع سوئد:

عربستان دارای نظام مستبد و پادشاهی مطلق است و در این کشور حقوق بشر به شکل خطرناکی نقض می‌شود. سوئد میان کشورهای مختلف تمایزی قائل نیست ولی باید گفت که نظام حاکم بر عربستان بسیار مستبد است

ایلنا: «کارین انستروم» وزیر دفاع سوئد با انتقاد شدید از عربستان سعودی گفت كه بر همگان آشکار شده است که نظام حاکم بر این کشور، دیکتاتوری است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روسیا الیوم، انستروم در گفت‌و‌گو با رادیو «اس آر» سوئد گفت: «اگر در مورد عربستان سخن گفته شود، باید بگوییم که بر همگان آشكار شده است که در این کشور نظام دیکتاتور حاکم است.»

وزیر دفاع سوئد افزود: «سوئد میان کشورهای مختلف تمایزی قائل نیست ولی باید گفت که نظام حاکم بر عربستان بسیار مستبد است.»

وی تصریح کرد که عربستان دارای نظام مستبد و پادشاهی مطلق است و در این کشور حقوق بشر به شکل خطرناکی نقض می‌شود.

سخنان وزیر دفاع سوئد پس از آن بیان می‌شود که مخالفان سوئدی از این وزیر به علت به کار نبردن کلمه «دیکتاتوری» درمورد نظام حاکم بر عربستان انتقاد کرده بودند. این انتقادات توسط برخی از مسئولان دولتی سوئد از جمله «یان پیورکلاند» وزیر آموزش این كشور مطرح شده است.

پیوركلاند در این‌باره تصریح کرده بود كه عربستان یکی از بد‌ترین دیکتاتوری‌ها در جهان است و سوئد نباید هیچ تردیدی در این‌باره داشته باشد.

بنا بر این گزارش، وزرات خارجه سوئد از کلمه «دیکتاتوری» در توصیف عربستان سعودی استفاده نمی‌کند و این کشور را دارای پادشاهی مطلق می‌داند که در آن نه انتخابات دموکراتیک برگزار می‌شود و نه احزاب سیاسی وجود دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر