کد خبر: 1083 A

سخنگوی دبیركل سازمان ملل متحد تاكید كرده است كه بان كی مون از اهمیت و حساسیت سفر به تهران به خوبی آگاه است و عدم شركت در نشست جنبش عدم تعهد به میزبانی ایران را «از دست رفتن فرصت» می‌داند.

تصمیم «بان كی مون» دبیركل سازمان ملل متحد برای شركت در نشست جنبش عدم تعهد در تهران، نگرانی مقام‌های آمریكا را به دنبال داشته است.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، «ویکتوریا نولاند» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در نشستی خبری در واشنگتن گفت: «امیدواریم کشورهایی که در نشست تهران شرکت می‌کنند و همچنین دبیرکل سازمان ملل، وظایفی را که ایران در قبال جامعه بین‌المللی دارد و فرصتی را که کشورهای گروه ۱+۵ برای گفت‌وگو در اختیار تهران گذاشته‌اند تا مسایل مربوط به برنامه‌ هسته‌ای‌ خود را از راه دیپلماتیک حل کند، اکیدا به مقام‌های ایران یادآوری كنند.»

بنا بر این گزارش، دبیركل سازمان ملل متحد به‌رغم مخالفت‌های واشنگتن و تل‌آویو، طی روزهای 29 تا 31 ماه آگوست در تهران خواهد بود.

«مارتین نسیركی» سخنگوی دبیركل سازمان ملل متحد اعلام كرده است كه بان در جریان این سفر با مقام‌های ایران درباره مساله هسته‌ای این كشور رایزنی خواهد كرد.

انتظار می‌رود گفت‌وگو درباره تحولات سوریه از دیگر محورهای گفت‌وگوی بان كی مون با مقام‌های تهران باشد.

نسیركی تاكید كرده است كه بان از اهمیت و حساسیت سفر به تهران به خوبی آگاه است و عدم شركت در نشست جنبش عدم تعهد به میزبانی ایران را «از دست رفتن فرصت» می‌داند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر