کد خبر: 10977 A

سخنگوی گروه «ای پی مولر – مرسک» گفت كه به دنبال پیچیده شدن معاملات با ایران به دنبال تحریم‌های غرب علیه این كشور، دیگر امکان ادامه فعالیت در ایران را نداشته و عملیات خود به مقصد یا از مبدا این كشور را قطع كرده‌ است.

«مرسک» بزرگ‌ترین شرکت حمل و نقل و کشتیرانی جهان، اعلام کرد که حمل و نقل کالا برای ایران را متوقف خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، سخنگوی گروه «ای پی مولر – مرسک» گفت كه به دنبال پیچیده شدن معاملات با ایران به دنبال تحریم‌های غرب علیه این كشور، دیگر امکان ادامه فعالیت در ایران را نداشته و عملیات خود به مقصد یا از مبدا این كشور را قطع كرده‌ایم.

وی ادامه داد: «این یك تصمیم عملی بوده و بعد از ارزیابی مقایسه‌ای سود ناشی از تجارت محدود با ایران در مقابل به مخاطره افتادن فرصت‌های اقتصادی در كشورهای دیگر به ویژه در آمریكا اتخاذ شده است.»

این سخنگو همچنین گفت: «مرسك تا امروز در حمل و نقل مواد غذایی و سایر مرسولات به ایران مشاركت داشته و این اقدام در راستای منافع عمومی شهروندان صورت گرفته است. متاسفانه دیگر امكان ادامه این فعالیت را نداریم.»

بنا بر این گزارش، بخش بزرگی از واردات ایران، از جمله واردات مواد غذایی و همچنین کالاهای مصرفی چون خودرو، از طریق دریا و به وسیله شرکت‌هایی مانند مرسک صورت می‌گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر