کد خبر: 112 A

بیش از شش هزار تظاهرکننده که بیشتر آنها زن بودند، در پایتخت تونس علیه تغییرات در قانون اساسی و پیش‌نویس قانون اساسی جدید این کشور که زن را «مکمل مرد» می‌داند، تظاهرات کردند.

ایلنا: شب گذشته هزاران شهروند تونسی در دفاع از حقوق زنان در پایتخت این كشور دست به تظاهرات زدند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، بیش از شش هزار تظاهرکننده که بیشتر آنها زن بودند در «تونس» پایتخت کشور تونس علیه تغییرات در قانون اساسی و پیش‌نویس قانون اساسی جدید این کشور که زن را «مکمل مرد» می‌داند، تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان تونسی خواستار ادامه اجرای قانونی هستند که در سال ۱۹۵۶ میلادی صادر شد و به واسطه آن زنان از حقوق کاملا برابر با مردان بهره‌مند شدند.

تظاهرکنندگان تونسی که در خیابان‌های پایتخت راهپیمایی کردند، از دولت اسلام‌گرای این کشور خواستند توجه خود را بیشتر به مسائل اساسی نظیر بیکاری و توسعه مناطق مختلف کشور معطوف کند.

بنا بر این گزارش، حزب حاکم تونس (جنبش النهضه) هم از جانب سلفی‌های تندرو که خواستار اجرای احکام شریعت اسلامی‌ هستند و هم از جانب مخالفان آن‌ها یعنی سکولار‌ها به شدت تحت فشار است. النهضه وعده داده است که به حقوق زن احترام بگذارد و پیش‌نویس قانون اساسی که ارائه کرده در حوزه زنان به منزله بازگشت به عقب نیست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر