کد خبر: 12766 A

بازداشت و زخمی شدن تظاهركنندگان؛

به‌رغم این‌كه دولت كویت از مخالفان خواسته بود تظاهرات خود را در راستای اصلاحات سیاسی لغو كنند، اما بیش از پنج هزار تن شب گذشته در میدان «الاراده» در نزدیكی ساختمان پارلمان این كشور تظاهرات كردند.

شاهدان عینی گفتند كه در درگیری میان هزاران تظاهركننده كویتی و نیروهای امنیتی در پایتخت این كشور، پنج تن بازداشت و تعدادی نیز زخمی شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، به‌رغم این‌كه دولت كویت از مخالفان خواسته بود تظاهرات خود را در راستای اصلاحات سیاسی لغو كنند، اما بیش از پنج هزار تن شب گذشته در میدان «الاراده» در نزدیكی ساختمان پارلمان این كشور تظاهرات كردند.

در این تظاهرات كه برخی از سیاستمداران و فعالان سیاسی نیز در آن شركت كردند، از امیر این كشور خواسته شد زمان برگزاری انتخابات پارلمانی را مشخص كند.

تظاهركنندگان همچنین نگرانی خود را از تغییر قانون انتخابات و هموار شدن مسیر برای راهیابی نمایندگان هوادار دولت به پارلمان نشان دادند.

بنا بر این گزارش، شاهدان عینی گفتند كه تظاهركنندگان با پلیس ضد شورش درگیر شده و پنج تن از آنها بازداشت شدند. همچنین تعدادی از تظاهركنندگان و نیروهای پلیس در این درگیری زخمی شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر