کد خبر: 15611 A

دلیل تعطیلی این شعبه کارخانه فورد در بلژیک، تصمیم صاحبان این کارخانه آمریکایی برای جبران زیان‌های ناشی از بحران اقتصادی در اروپا و مقابله با کاهش تقاضا در بازار خودرو است

رهبران اتحادیه کارگران كارخانه خودروسازی «فورد» در بلژیک، به کارگرانی که در محوطه این کارخانه گردآمده بودند اعلام کردند که بنا به تصمیم هیئت مدیره، این كارخانه در سال 2014 میلادی تعطیل خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، کارخانه خودروسازی فورد که در شهر «گنک» واقع است، چهار هزار و 300 کارگر دارد و شغل هزاران کارگر دیگر در خارج از این کارخانه نیز وابسته به فعالیت آن است.»

یکی از کارگران می‌گوید: «امیدوارم کسانی که مسئول این وضع هستند بتوانند امشب راحت بخوابند. اما باید به این مساله فكر كرد كه کودکان بسیاری از خانواده‌هایی که اکنون به خیابان آمده‌اند، چگونه می‌توانند به مدرسه بروند و تحصیل کنند.»

کارگری دیگری نیز می‌گوید: «آنچه در حال حاضر برای ما اتفاق می‌افتد، وحشتناک است. من جوانم و می‌خواهم آینده‌ای داشته باشم. وضع برای ده هزار نفری که شغلشان را از دست می دهند هرچه دشوارتر می‌شود.»

دلیل تعطیلی این شعبه کارخانه فورد در بلژیک، تصمیم صاحبان این کارخانه آمریکایی برای جبران زیان‌های ناشی از بحران اقتصادی در اروپا و مقابله با کاهش تقاضا در بازار خودرو است.

بازار خودرو در اروپا به دلیل بودجه‌های ریاضتی در کشورهای حوزه یورو، طی یک سال گذشته با کاهش مداوم تقاضا روبه‌رو بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر