کد خبر: 16290 A

این تظاهركنندگان با در دست داشتن پرچم مخالفان به سمت پل «جمرات» در «منی» واقع در شرق شهر مكه حركت كردند ولی به دنبال هشدار نیروهای امنیتی عربستان به سرعت متفرق شده و به جمع هزاران تن از حجاج دیگر در منطقه پیوستند.

نیروهای امنیتی عربستان سعودی تظاهرات تعدادی از حجاج سوری علیه نظام حاكم بر این كشور را متفرق كردند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، به گفته یك شاهد عینی، این تظاهركنندگان با در دست داشتن پرچم مخالفان به سمت پل «جمرات» در «منی» واقع در شرق شهر مكه حركت كردند.

این شاهد عینی افزود كه به دنبال برگزاری این تظاهرات، خودروهای نیروهای امنیتی عربستان سعودی بلافاصله به سمت آنها حركت كرده و نیروهای امنیتی با استفاده از بلندگو از تظاهركنندگان خواستند كه منطقه را ترك كنند.

این شاهد عینی در ادامه گفت كه تظاهركنندگان سوری به دنبال هشدار نیروهای امنیتی عربستان به سرعت متفرق شده و به جمع هزاران تن از حجاج دیگر در منطقه پیوستند.

یك شاهد عینی دیگر نیز گفت كه ده‌ها تن از نیروهای امنیتی عربستانی كه برای كنترل اوضاع در منطقه مستقر شده‌اند، تظاهرات را تحت نظر گرفتند اما دخالتی نكردند.

بنا بر این گزارش، دولت عربستان طی روزهای اخیر اعلام كرد كه دنبال برگزاری مراسم حج به دور از سیاست هستند و از همه حجاج خواستند كه روی مناسك حج تمركز كنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر