کد خبر: 20529 A

در اعتراض به حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه؛

مرسی، نماینده دائم مصر در سازمان ملل متحد را مسئول درخواست از دبیرکل سازمان ملل برای برگزاری جلسه فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل به منظور بررسی تبعات تجاوز رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه کرد.

رئیس جمهوری مصر در اعتراض به بمباران نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی و ترور «احمد الجعبری» فرمانده گردان‌های شهید «عزالدین قسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) سفیر مصر را از تل آویو فرا خواند و خواستار توقف هر گونه خشونت علیه شهروندان فلسطینی ساکن غزه شد.
به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «یاسر علی» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که «محمد مرسی»، نماینده دائم مصر در سازمان ملل متحد را مسئول درخواست از دبیر کل سازمان ملل برای برگزاری جلسه فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل به منظور بررسی تبعات تجاوز رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه کرده است.
به گفته وی، مرسی همچنین به وزیر خارجه مصر دستور داده است که سفیر رژیم صهیونیستی در قاهره را احضار کرده و مراتب اعتراض مصر به اقدام این رژیم در تجاوز به نوار غزه را اعلام کند.
یاسر علی همچنین گفت که مرسی با «نبیل العربی» دبیر کل اتحادیه عرب درباره برگزاری جلسه فوق العاده وزرای خارجه کشورهای عربی به منظور بررسی تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به غزه گفت‌و‌گو کرده است.
مرسی همچنین به نمایندگی از ملت مصر شهادت شهروندان فلسطینی را به ملت فلسطین و ساکنان نوار غزه تسلیت گفته و تاکید کرده است که مصر و ملت آن همواره حامی مردم فلسطین خواهند بود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر