کد خبر: 23762 A

تعیین این بودجه با هدف اصلاحات اساسی و تقویت اتحاد مالی و اقتصادی اروپا صورت می‌گیرد.

کمیسیون اروپا از تعیین یک بودجه جدید برای منطقه پولی یورو خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، تعیین این بودجه با هدف اصلاحات اساسی و تقویت اتحاد مالی و اقتصادی اروپا صورت می‌گیرد.

«خوزه مانوئل باروسو» رئیس کمیسیون اروپا می‌گوید: «تا هجدهم ماه آینده میلادی یک برنامه بلندپروازانه که آغازی برای تبیین برنامه‌های مالی و مالیاتی منطقه یورو خواهد بود، تنظیم خواهیم کرد. پیشنهاد می‌كنیم که ظرفیت مالیاتی و بودجه‌ای در فضای رقابت و همگرایی قانون‌مند شود.»

«گونترام ولف» اقتصاددان و مدیر یک مرکز تحقیقات سیاست‌های مالی و اقتصادی اعتقاد دارد بودجه پیشنهادی در صورتی کارآمد خواهد بود که حداقل به اندازه دو تا سه درصد تولید ناخالص داخلی منطقه پولی یورو باشد.
این اقتصاددان در ادامه می‌گوید: «فکر می‌کنم بدون شک این یک مرحله برای حرکت به سوی اروپایی با دو سرعت است: ما برای منطقه پولی یورو بودجه‌ای خواهیم داشت که قابل مقایسه با بودجه اتحادیه اروپا است و برای کنترل این بودجه به نوعی یک کنترل پارلمانی در منطقه یورو خواهیم داشت.»

این پیشنهاد می‌تواند با ایجاد یک اتحاد بانکی در منطقه پولی یورو کامل شود. رهبران کشورهای اتحادیه اروپا در نشست آینده سران این اتحادیه که در اواسط ماه دسامبر سال جاری میلادی برگزار خواهد شد، طرح اتحاد بانکی را بررسی خواهند کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر