کد خبر: 2677 A

وزیر دادگستری مصر گفت كه اعلام وضعیت اضطراری برای رویارویی با اوباش‌گری در خیابان‌های مصر، بر اساس «قانون جدید حالت فوق‌العاده» حق رئیس‌جمهوری است.

وزیر دادگستری مصر اعلام كرد كه ممكن است برای رویارویی با پدیده اوباش‌گری، در این كشور حالت فوق‌العاده برقرار شود.

به گزارش ایلنا به نقل از بوابه الشروق، قاضی«احمد مكی» وزیر دادگستری مصر گفت كه اعلام وضعیت اضطراری برای رویارویی با  اوباش‌گری در خیابان‌های مصر، بر اساس «قانون جدید حالت فوق‌العاده» حق رئیس‌جمهوری است.

مكی در گفت‌و‌گو با روزنامه مصری «الجریده» افزود كه امكان این وجود دارد كه به رئیس‌جمهوری كشور حق اعلام حالت فوق‌العاده برای مدت زمانی محدود به طور مثال یك هفته داده شود تا بتوان مجرمان و كسانی كه جامعه را تهدید می‌كنند، بازداشت كرد.

وزیر دادگستری مصر تصریح كرد كه اعطای حق برقراری حالت فوق العاده در این كشور اقدامی احتیاطی است و به معنای بازگشت به قانون حالت فوق‌العاده نیست كه در زمان «حسنی مبارك» رئیس‌جمهوری مخلوع مصر مورد استفاده قرار می‌گرفت.

مكی در ادامه گفت كه طی روزهای آینده وی پیشنهادات تشدید قانون مجازات برای رویارویی با اراذل و اوباش و آشوب كه اخیرا افزایش یافته است را با گروهی از حقوق‌دانان و اعضای سازمان‌های حقوق بشر بررسی می‌كند.

وی همچنین گفت كه در حال حاضر دولت و تعدادی از اصحاب رسانه ایجاد دستگاهی برای تدوین ضوابط حاكم بر فعالیت‌های رسانه‌ها را بررسی می‌كنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر