کد خبر: 274 A

آشوب و درگیری در فرانسه؛

رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام كرده است تمامی اقدام‌های لازم برای مقابله با این ناآرامی‌ها را انجام خواهد داد و در همین راستا وزیر كشور را به این منطقه اعزام كرده است.

ایلنا: گزارش‌ها حاكی از آن است كه جوانان معترض در مناطق شمالی فرانسه با نیروهای پلیس درگیر شده و اقدام به سوزاندن خودروها و آسیب وارد كردن به مدرسه پرستاری شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه گاردین، گزارش‌ها حاكی از زخمی شدن 16 نیروی پلیس در این درگیری‌ها بوده و گفته می‌شود وضعیت جسمی یكی از آنها به شدت وخیم است.

«فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام كرده است تمامی اقدام‌های لازم برای مقابله با این ناآرامی‌ها را انجام خواهد داد.

وی در همین راستا «مانوئل والس» وزیر كشور فرانسه را به این منطقه اعزام كرده است.

وزیر کشور فرانسه در این‌باره گفته است: «نظم و قانون باید برقرار شود. حمله به پلیس و سوزاندن مدرسه و تخریب اموال عمومی غیر قابل تحمل است.»

دوشنبه گذشته و در پی مرگ یک جوان در حادثه رانندگی، گروهی از جوانان که در مراسم سوگواری وی گردهم آمده بودند، با پلیس درگیر شدند.

پیش‌ از این دولت جدید فرانسه ۱۵ ناحیه پرتنش از جمله شهر «امیین» را مشخص كرده و به امید بهبود شرایط بودجه‌ای ویژه برای حفظ امنیت این نواحی تعریف کرد که هنوز به مرحله اجرا گذاشته نشده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر