کد خبر: 301 A

مرسی، سرلشکر «عبدالمنعم ابراهیم بیومی» را به عنوان فرمانده دفاع هوایی، سرلشکر «اسامه احمد الجندی» را به فرمانده نیروی دریایی و سرلشکر «یونس حامد المصری» را به عنوان فرمانده نیروی هوایی منصوب کرد.

ایلنا: «محمد مرسی» رئیس‌جمهوری مصر افراد جدیدی را برای جانشینی فرماندهان برکنار شده نیروی هوایی، دریایی و نیروی دفاع هوایی منصوب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، «یاسر علی» سخنگوی رئیس‌جمهوری مصر در کنفرانسی مطبوعاتی گفت که مرسی، سرلشکر «عبدالمنعم ابراهیم بیومی» را به عنوان فرمانده دفاع هوایی، سرلشکر «اسامه احمد الجندی» را به فرمانده نیروی دریایی و سرلشکر «یونس حامد المصری» را به عنوان فرمانده نیروی هوایی منصوب کرد.

مرسی پیش از این «رضا حافظ» فرمانده نیروی هوایی، «مهاب ممیش» فرمانده نیروی دریایی و «عبدالعزیز سیف الدین» فرمانده دفاع هوایی را از سمت خود برکنار و بازنشست کرده بود.

علی در این کنفرانس افزود که دفتر ریاست‌جمهوری به زودی بیانیه‌ای درباره اختیارات «محمود مکی» معاون اول رئیس‌جمهوری صادر می‌کند.

از طرف دیگر، سخنگوی محمد مرسی تصریح کرد که رئیس جمهوری مصر به زودی به گفت‌و‌گوی ملی درباره اختیاراتش دعوت خواهد کرد. در حال حاضر قدرت قانون‌گذاری در اختیار رئیس‌جمهوری مصر است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر