کد خبر: 33972 A

دبیرکل حزب الله لبنان عصر امروز –پنجشنبه - در مراسم اربعین حسینی در بیروت گفت که هنگامی که نام پیامبر (ص) را از رادیو‌ها، منابر و مساجد می‌شنویم، درمی یابیم که حسین (ع) در کربلا پیروز شد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که انفجار‌ها و حملات تروریستی به هیات‌های عزاداری و ربودن زائران، هیچگاه زائران امام حسین (ع) را در حرکت به سوی کربلا متوقف نمی‌کند.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، «سید حسن نصرالله» عصر امروز –پنجشنبه - در مراسم اربعین حسینی در بیروت گفت که هنگامی که نام پیامبر (ص) را از رادیو‌ها، منابر و مساجد می‌شنویم، درمی یابیم که حسین (ع) در کربلا پیروز شد.
سید حسن نصرالله با اشاره به اراده شکست ناپذیر زائران امام حسین (ع) برای حرکت پیاده به سوی کربلا تاکید کرد: «با وجود انفجار‌ها و اقدام‌های تکفیری‌ها که آمریکا در منطقه بنیان گذاشت؛ حرکت پیاده به سوی کربلا ادامه دارد؛ این اقدامات تکفیری نتوانست هیأت‌های اباعبدالله الحسین (ع) را متوقف کند. انفجار‌ها زائران پاکستانی، ایرانی، لبنانی و عراقی را متوقف نکرد و ربودن زائران نتوانست مانع از ادامه این سفرهای زیارتی شود.»
وی خطاب به قاتلان و عاملان این جنایت‌ها، گفت: «این روش‌ها بی‌فایده است و حتی موجب افزایش پایبندی مردم به این راه می‌شود.»
سید حسن نصرالله با اشاره به اقدام تکفیری‌ها در منفجر کردن کلیسا در چند کشور عربی یا غیرعربی و قتل مسیحیان به دلیل برگزاری مراسم مذهبی، گفت: «چه کسی به آن‌ها حق داده است که مسیحیان را بکشند؛ دین اسلام به مراسم مسیحیان احترام گذاشت. دین تکفیری‌ها، اسلام نیست.»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر