کد خبر: 40345 A

سرگئی لاوروف:

سرگئی لاوروف با اشاره به مذاكرات ایران و گروه 1+5 گفت: «اطمینان دارم كه این گفت‌وگوها انجام خواهد شد. در حال حاضر درباره مسائل فنی توافق حاصل شده است.»

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز ـ چهارشنبه ـ گفت كه اطمینان دارد كشورهای عضو گروه 1+5 مذاكرات جدیدی را با ایران انجام خواهند داد ولی مكان این گفت‌وگوها هنوز مورد توافق قرار نگرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، لاوروف با اشاره به مذاكرات ایران و گروه 1+5 گفت: «اطمینان دارم كه این گفت‌وگوها انجام خواهد شد. در حال حاضر درباره مسائل فنی توافق حاصل شده است.»

وزیر خارجه روسیه پیش از این با تاكید بر حق ایران برای استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای، هشدار داده بود كه اعمال زور علیه این كشور بر امنیت جهانی و منطقه‌ای تاثیر منفی خواهد داشت.

لاوروف تاكید كرد كه ایران تحت نظارت كامل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را دارد.

وی ادامه داد كه جامعه بین‌الملل باید به گام‌های مثبت ایران پاسخ داده و نسبت به لغو تدریجی تحریم‌ها اقدام كند.

لاوروف با اشاره تبادل اخیر دیدگاه‌ها بین ایران و گروه 1+5، گفت كه افق‌های جدیدی در روند مذاكره بین دو طرف وجود دارد.

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت: «بر مبنای گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مدركی مبنی بر انحراف هسته‌ای ایران وجود ندارد. نمایندگان آژانس و مسئولان ایرانی در جریان مذاكرات اخیر خود در تهران درباره نحوه پیشبرد همكاری‌ها به توافق‌ رسیدند.»

وی از تمامی كشورهای حاضر در مذاكرات هسته‌ای ایران خواست تا در اقدام‌های خود محتاط بوده و از هرگونه اعمال فشار در روند مذاكرات خودداری كنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر