کد خبر: 42878 A

موضع‌گیری بی‌اساس لئون پانه‌تا:

«لئون پانه‌تا» طی مواضعی بی‌اساس گفت که رزمایش مشترک «چندملیتی» اخیر در امارات متحده عربی به منظور افزایش قابلیت‌های کشورهای عربی برای جلوگیری از آنچه وی قاچاق تسلیحات نظامی توسط ایران نامید، انجام شده است.

وزیر دفاع آمریكا طی سخنانی بی‌اساس ایران را به تلاش برای بر هم زدن ثبات منطقه از طریق قاچاق تسلیحات ضدهوایی متهم كرده و گفت كه رزمایش نظامی امارات به منظور جلوگیری از ارسال تسلیحات توسط ایران انجام شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «لئون پانه‌تا» طی مواضعی بی‌اساس گفت که رزمایش مشترک «چندملیتی» اخیر در امارات متحده عربی به منظور افزایش قابلیت‌های کشورهای عربی برای جلوگیری از آنچه وی قاچاق تسلیحات نظامی توسط ایران نامید، انجام شده است.

بنا بر این گزارش، امارات متحده عربی از 27 ژانویه تا هفتم ماه فوریه رزمایش نظامی مشترکی را با آمریکا و چند کشور دیگر در ساحل خلیج فارس برگزار می‌کند.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: «زمانی كه موشک‌های دوش پرتاب مانپادس توزیع شود، تریدی وجود ندارد که این موشك‌ها نه فقط تهدیدی برای هواپیماهای نظامی به شمار می‌روند بلکه برای هواپیماهای غیر نظامی را نیز تهدید می‌كنند.»

موشك‌های مانپادس نوعی موشك‌های روی دوش بوده و مقام‌های غربی نگران تهدید مسافران خطوط هوایی و همچنین جت‌ها و هواپیماهای نظامی توسط این موشك‌ها هستند.

نیروهای ساحلی یمن در تاریخ ژانویه یک كشتی حامل محموله تسلیحاتی از جمله موشک‌های زمین به هوای مانپادس را توقیف کرده و مقام‌های آمریكایی مدعی هستند كه این محموله از ایران برای شبه‌نظامیان یمنی ارسال شده بود.

پانه‌تا با اشاره به توقیف این محموله ادعایی گفت: «این یكی از نخستین بارهایی است كه چنین تسلیحاتی را دیده‌ایم.»

سخنگوی وزارت دفاع آمریكا برای اظهارنظر درباره این مساله در دسترس نبود.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود كه ایران بارها دخالت در امور داخلی یمن را تكذیب كرده است.

پانه‌تا بعد از 19 ماه تصدی سمت وزارت دفاع آمریكا، به زودی از این سمت كنار می‌رود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر