کد خبر: 42936 A

سخنگوی اشتون مدعی شد كه ایران تصمیم به نصب سانتریفیوژهای پیشرفته گرفته است که این مساله می‌تواند به‌طور قابل ملاحظه‌ای تولید مواد غنی‌شده را افزایش داده و نگرانی‌هایی كه درباره ماهیت برنامه هسته‌ای این كشور وجود دارد را تشدید كند.

«کاترین اشتون» مسئول سیاست‌ خارجی اتحادیه اروپا در واكنش به برخی گزارش‌ها مبنی بر احتمال نصب سانتریفیوژهای نسل جدید در تاسیسات هسته‌ای نطنز، گفت كه چنین اقدامی بر روند مذاكرات ایران و گروه 1+5 تاثیر منفی خواهد داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، سخنگوی کاترین اشتون طی سخنانی مدعی شد: «ایران تصمیم به نصب سانتریفیوژهای پیشرفته گرفته است که این مساله می‌تواند به‌طور قابل ملاحظه‌ای تولید مواد غنی‌شده را افزایش داده و نگرانی‌هایی كه درباره ماهیت برنامه هسته‌ای این كشور وجود دارد را تشدید كند.»
مقام‌های فرانسه و انگلیس نیز با در پیش گرفتن مواضعی مشابه از احتمال نصب سانتریفیوژهای پیشرفته در تاسیسات هسته‌ای نطنز ابراز نگرانی كردند.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه مدعی شد که این اقدام در آستانه مذاكرات احتمالی ایران و گروه 1+5، نشانه خوشایندی نیست.

مقام‌های آمریكا نیز پیش از این نسبت به این اقدام واكنش نشان داده و مدعی شده بودند كه این مساله به پیچیده‌تر شدن مساله هسته‌ای ایران منجر خواهد شد.
ادعای مقام‌های غربی در حالی مطرح می‌شود كه ایران بارها بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای خود تاكید كرده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر