کد خبر: 42945 A

پلیس ضد شورش مصر صبح امروز - شنبه - توانست بر اضاع مسلط شود و معترضان را از كاخ ریاست‌جمهوری دور كند.

پس از درگیری‌های خشونت‌بار مخالفان دولت و پلیس ضد شورش مصر در برابر كاخ ریاست‌جمهوری در قاهره، این شهر شاهد بازگشت آرامش بود.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، پلیس ضد شورش مصر صبح امروز - شنبه - توانست بر اضاع مسلط شود و معترضان را از كاخ ریاست‌جمهوری دور كند.

در درگیری‌های شب گذشته معترضان به سمت كاخ ریاست‌جمهوری بمب‌های آتش‌زا و سنگ پرتاب كردند.

همچنین تعدادی از تظاهركنندگان تلاش كردند كه از دیوارهای كاخ ریاست‌جمهوری بالا بروند كه 20 تن از آنها توسط پلیس بازداشت شدند.

پلیس برای متفرق كردن معترضان از نزدیكی كاخ ریاست جمهوری از خودروهای آب‌پاش و گاز اشك‌آور استفاده كرد كه در نتیجه آن یك تظاهركننده كشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

خبرنگار الجزیره در قاهره نیز گفت كه تظاهرات مخالفان دولت در برابر كاخ ریاست جمهوری ابتدا مسالمت‌آمیز برگزار شد اما گروهی از تظاهركنندگان اقدام به حمله به ساختمان كاخ ریاست‌جمهوری و پرتاب بمب‌های آتش‌زا به سمت آن كردند.

این خبرنگار افزود كه در تظاهرات شب گذشته تعدادی از اعضای گروه «بلك بلوك» با پوشش سیاه خو شركت كردند. این در حالی است كه دادستان كل مصر این گروه را تروریستی اعلام كرد و دستور داد كه اعضای آن را به علت دست داشتن در خشونت‌های اخیر در مصر بازداشت كنند.

در تحولی دیگر، جنبش «شش آوریل» از اعضای خود خواست از نزدیكی كاخ ریاست‌جمهوری عقب نشینی كرده و خویشتن‌داری نشان دهند. «جبهه نجات ملی» نیز اعلام كرد كه برخی از هواداران نظام سابق میان معترضان نفوذ كرده و همین افراد عامل خشونت‌ها هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر