کد خبر: 43359 A

در این درگیری بیش از 20 شهروند فلسطینی دچار حالات خفگی شدند و تعدادی دیگر هدف گلوله‌های جنگی و مشقی نظامیان صهیونیست قرار گرفتند که در میان آنها یک کودک یک ماهه نیز دیده می‌شود.

ده‌ها تن از شهروندان فلسطینی در اثر درگیری‌های شدید با نظامیان صهیونیستی در روستای «بورین» واقع در جنوب شهر «نابلس» در شمال کرانه باختری زخمی شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، شاهدان عینی اعلام كردند كه این حادثه پس از آن روی داد که تعدادی از فعالان فلسطینی اقدام به احداث روستای آزادی «حی المناطیر» در اراضی یک روستای فلسطینی کردند که در معرض مصادره قرار گرفته است.

این منابع تاكید کردند که گروه‌هایی از شهرک‌نشینان صهیونیست و نظامیان صهیونیستی به فعالان فلسطینی در بورین که در اقدامی نمادین اقدام به احداث «حی المناطیر» کرده بودند، حمله كردند.

در این درگیری بیش از 20 شهروند فلسطینی دچار حالات خفگی شدند و تعدادی دیگر هدف گلوله‌های جنگی و مشقی نظامیان صهیونیست قرار گرفتند که در میان آنها یک کودک یک ماهه نیز دیده می‌شود. مجروحان این حوادث برای مداوا به بیمارستان‌های نابلس منتقل شدند.

در همین حال منابع اسرائیلی از زخمی شدن دو نظامی صهیونیستی در اثر پرتاب سنگ به سمت آنها خبر دادند. نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی تدابیر امنیتی شدیدی در اطراف روستای بورین اتخاذ کرده و مانع از ورود فعالان فلسطینی به این روستا به منظور مشارکت در فعالیت‌های مقاومت مردمی مسالمت‌آمیز در مخالفت با طرح‌های شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس شدند.

از طرف دیگر، نظامیان صهیونیستی با حمله به شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روستای «کفر قدوم» در شرق «قلقیلیه» که به منظور ابراز همبستگی با فعالان حی المناطیر دست به راهپیمایی زده بودند، اقدام به شلیک بمب‌های گازی به سمت آنها کردند که در نتیجه آن تعدادی از آنها دچار خفگی شدند و یک جوان فلسطینی هم در اثر اصابت مستقیم بمب گازی مجروح شده و به بیمارستان انتقال یافت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر