کد خبر: 49129 A

یکی از مسئولان وزارت خارجه عربستان سعودی گفت که در واکنش به اقدام سریلانکا در فراخوندن سفیرش از ریاض، عربستان نیز سفیر خود را از سریلانکا برای انجام رایزنی به ریاض فراخواند.

به دنبال فراخوانده شدن سفیر سریلانکا به کشورش برای رایزنی در پی اعدام یک خدمتکار زن سریلانکایی، عربستان نیز شب گذشته اعلام کرد که سفیرش را برای انجام رایزنی از سریلانکا به «ریاض» فراخوانده است.
به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، یکی از مسئولان وزارت خارجه عربستان سعودی گفت که در واکنش به اقدام سریلانکا در فراخوندن سفیرش از ریاض، عربستان نیز سفیر خود را از سریلانکا برای انجام رایزنی به ریاض فراخواند.
دولت سریلانکا دهم ماه ژانویه و یک روز پس از اجرای حکم اعدام یک خدمتکار سریلانکایی به اتهام قتل کودک مخدومش، سفیر خود را از ریاض به «کولومبو» فراخوانده بود.
این در حالی است که حکم اعدام این زن سریلانکایی سال ۲۰۰۷ میلادی صادر شد و در پی آن دولت سریلانکا خواستار تجدید نظر در این حکم شد اما حکم اعدام در سال ۲۰۱۰ توسط دادگاه عالی عربستان تایید و ماه گذشته میلادی نیز به اجرا درآمد.
از طرف دیگر، مساله اعدام خدمتکار سریلانکایی توسط عربستان باعث ایجاد جنجال شدیدی میان برخی از مسئولان غربی و نهادهای بین المللی از جمله «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل و دولت عربستان شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر