کد خبر: 49248 A

دادستان کل مصر خواستار شد؛

سخنگوی رسمی دادستانی کل مصر گفت که این درخواست پس از آن ارائه می‌شود که پرونده شفیق به دادگاه جنایی مصر فرستاده شده است.

قاضی «طلعت عبدالله» دادستان کل مصر طی حکمی از پلیس بین الملل (اینترپل) خواست «احمد شفیق» نامزد سابق ریاست جمهوری مصر را دستگیر کرده و تحویل مصر بدهد.
به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، قاضی «مصطفی دویدار» سخنگوی رسمی دادستانی کل مصر گفت که این درخواست پس از آن ارائه می‌شود که پرونده شفیق به دادگاه جنایی مصر فرستاده شده است.
این در حالی است که روز گذشته-سه شنبه- قاضی تحقیقات مصر طی حکمی دستور داد پرونده شفیق به اتهام قبضه دارایی‌های عمومی و کسب سود به دادگاه جنایی فرستاده شود.
شفیق و دخترانش به همراه ۱۰ مسئول دیگر در «جمعیت افسران نیروی هوایی» متهم هستند که به طور غیرقانونی زمین‌های متعلق به این جمعیت در منطقه کانال سوئز را در زمان ریاست شفیق بر جمعیت افسران نیروی هوایی از آن خود کردند.
از طرف دیگر، شفیق و یک عضو دیگر در شورای مدیریت جمعیت افسران نیروی هوایی پرونده دیگری در مورد پولشویی نیز دارند. پیش از این نیز پرونده آخرین نخست وزیر دوران «حسنی مبارک» رئیس جمهوری مخلوع مصر دو بار به اتهام فساد مالی و اداری در بخش پرواز غیرنظامی و اعطای غیرقانونی زمین به «علا» و «جمال» پسران حسنی مبارک به دادگاه عالی جنایی ارسال شده بود.
در همین حال، قاضی تحقیقات از دولت امارات متحده عربی خواست که شفیق را به مصر تحویل دهد.
بنا بر این گزارش، شفیق پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری مصر در برابر «محمد مرسی» رئیس جمهوری کنونی این کشور، در امارات به سر می‌برد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر