کد خبر: 49444 A

شاهدان عینی افزودند که شش خودرو از جمله یک خودروی آتش نشانی توسط کارگران به آتش کشیده شده و به ده‌ها خودروی دیگر نیز آسیب وارد آمد.

کارگران معترض هندی در نخستین روز از اعتصاب خود در اعتراض به افزایش  قیمت‌ها چندین خودرو را به آتش کشیده و به برخی از کارخانه‌ها در نزدیکی پایتخت حمله کردند.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یکی از شاهدان عینی گفت که نزدیک به ۴۰۰ کارگر اعتصاب کننده با حمله کارخانه‌هایی در منطقه صنعتی «نویدا» واقع در ۱۶ کیلومتری «نیودلهی» و پرتاب سنگ به سمت آن‌ها، مجبورشان کردند که درهای خود را ببندند.
برخی دیگر از شاهدان گفتند که پلیس هند برای جلوگیری از وقوع خشونت با استفاده از باتوم به کارگران حمله کرد.
شاهدان عینی افزودند که شش خودرو از جمله یک خودروی آتش نشانی توسط کارگران به آتش کشیده شده و به ده‌ها خودروی دیگر نیز آسیب وارد آمد.
در همین حال، در برخی از مناطق دیگر هند نیز کارگران هندی در اعتراض به افزایش قیمت‌ها بویژه سوخت دست به آشوب زدند و از رفت و آمد خودرو‌ها در خیابان‌ها جلوگیری کردند.
از طرف دیگر، رسانه‌های محلی نیز اعلام کردند که یکی از اعضای سندیکاهای کارگری در شهر «امپالا» واقع در شمال هند کشته شده است.
این در حالی است که دفا‌تر و کارخانه‌ها در بیشتر شهر‌ها بسته شده است و فعالیت وسایل حمل و نقل عمومی نیز متوقف شده است اما نیودلهی و «بمبئی» پایتخت تجاری هند از چندان متاثر از این اعتراض‌ها و اعتصاب نشده و بازارهای مالی در آنها  به فعالیت خود ادامه دادند.
بنا براین گزارش، سندیکاهای کارگری هند در اعتراض به افزایش قیمت‌ها بویژه افزایش بهای سوخت، خواستار برگزاری اعتصاب دو روزه شدند که از امروز آغاز شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر