کد خبر: 495 A

ارتش كره جنوبی اعلام كرد كه رزمایش نظامی این كشور با آمریكا صرفا جنبه دفاعی دارد اما كره شمالی این رزمایش را محكوم كرد و آن را اقدام خطرناك برای شعله ور كردن آتش جنگ جدید قلمداد كرد.

كره شمالی رزمایش نظامی مشترك آمریكا و كره شمالی را محكوم كرده و آن را «رزمایش نظامی برای جنگ»قلمداد كرد.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره،ارتش كره جنوبی اعلام كرد كه رزمایش نظامی این كشور با آمریكا صرفا جنبه دفاعی دارد اما كره شمالی این رزمایش را محكوم كرد و آن را اقدام خطرناك برای شعله ور كردن آتش جنگ جدید قلمداد كرد.

بنابراین گزارش ارتش های كره جنوبی و آمریكا از امروز رزمایش نظامی سالانه خود را برای محك زدن قدرت دفاعی خود در رویارویی با كره شمالی را ‎آغاز كردند.

همچنین فرماندهی مشترك ارتش های كره جنوبی و آمریكا اعلام كرد كه این رزمایش تا 31 ماه جاری میلادی ادامه می یابد و هدفش تقویت توانایی دفاعی نیروهای كره جنوبی و آمریكا در دفاع از كره جنوبی است.

فرماندهی مشترك ارتش های كره جنوبی و آمریكا همچنین تصریح كرد كه در این رزمایش 56 هزار نیروی كره ای و 30 هزار نیروی آمریكایی شركت دارند.

رزمایش مشترك كره جنوبی و آمریكا دو روز پس از آن برگزار می شود كه «كیم جونگ اون»رهبر كره شمالی در دیدار با واحد توپخانه ای این كشور كه در سال 2010 به جزیره مرزی كره جنوبی حمله كرده و باعث كشته شدن چهار شهروند این كشور شده بود،تصریح كرد كه اگر یك گلوله در خاك كره شمالی سقوط كند ارتش این كشور نزاع را تبدیل به جنگ مقدس می كند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر