کد خبر: 50350 A

سخنگوی پلیس ننگرهار گفت که فرد مهاجم صبح زود امروز – یکشنبه - خودرو بمبگذاری شده خود را به ورودی اداره حوزه دوم امنیت ملی کوبید.

پلیس ولایت ننگرهار افغانستان گفته‎ است که یک مهاجم انتحاری به یک شعبه اداره امنیت ملی این ولایت حمله کرده و حداقل دو مامور امنیتی را کشته است.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، «حضرت‎حسین مشرقی‎وال» سخنگوی پلیس ننگرهار گفت که فرد مهاجم صبح زود امروز – یکشنبه - خودرو بمبگذاری شده خود را به ورودی اداره حوزه دوم امنیت ملی کوبید.

مشرقی‎وال افزود که در حمله به این اداره امنیتی که در غرب شهر جلال‎آباد است، سه مامور امنیتی دیگر زخمی شده‎اند.

گروه طالبان مسئولیت سازمان‎دهی این حمله انتحاری را به عهده گرفته است. «ذبیح‏‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با ارسال پیامی به رسانه‎ها گفت که مهاجم فردی به نام «ثاقب» از ساکنان کابل بوده است.

سخنگوی طالبان افزوده که در حمله مشابه دیگر در ولایت لوگر در جنوب شهر کابل، یک مرکز پلیس هدف قرار گرفته است.

شهر جلال‎آباد که نزدیک مرز پاکستان است، پیش از این هم هر از گاهی هدف حملاتی از این دست قرار گرفته است.

12 آذر ماه گذشته مهاجمان وابسته به گروه طالبان، پایگاه مشترک نیروهای ناتو و افغان را در فرودگاه شهر جلال‎آباد هدف حمله قرار داد که در اثر آن ۱۴ تن کشته شدند.

در این رویداد مهاجمان از خودروهای بمبگذاری شده، نارنجک و سلاح سبک استفاده کردند و علاوه بر چند انفجار، با نیروهای افغان و خارجی درگیر شدند.

پیش از آن هم در انفجار انتحاری در مراسم خاکسپاری یکی از بزرگان قومی در منطقه در بابا ولایت ننگرهار، ۲۵ غیرنظامی کشته و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند که واکنش‌های زیادی در پی داشت.

در آن انفجار فرماندار منطقه هم همراه پسرش زخمی شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر