کد خبر: 50372 A

به موجب دستور رئیس‌جمهوری مصر مرحله نخست انتخابات پارلمانی به جای ۲۷ و ۲۸ آوریل در روزهای ۲۲ و ۲۳ آوریل برگزار شده و مرحله دوم نیز به جای سوم و پنجم ماه می در تاریخ ۲۹ و ۳۰ آوریل برگزار می‌شود.

«محمد مرسی» رئیس‌جمهوری مصر زمان برگزاری انتخابات پارلمانی را از ۲۷ آوریل به ۲۲ آوریل تغییر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، دفتر ریاست‌جمهوری مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که زمان برگزاری مرحله نخست انتخابات پارلمانی در پاسخ به درخواست مسیحی‌های این کشور تغییر کرده است.
در این بیانیه آمده است که به موجب دستور رئیس‌جمهوری مصر مرحله نخست انتخابات پارلمانی به جای ۲۷ و ۲۸ آوریل در روزهای ۲۲ و ۲۳ آوریل برگزار شده و مرحله دوم نیز به جای سوم و پنجم ماه می در تاریخ ۲۹ و ۳۰ آوریل برگزار می‌شود.
در همین حال بر اساس دستور جدید رئیس‌جمهوری مصر جلسه نخست مجلس الشعب جدید (پارلمان) به جای ششم‌‌ ماه جولای دوم همان ماه برگزار می‌شود.
این در حالی است که پیش از این «الانباء مرقص» یکی از شخصیت‌های برجسته کلیسای قبطی مصر در کنفرانسی خبری گفته بود که زمان برگزاری انتخابات پارلمانی (۲۷و ۲۸ ماه آوریل) برای قبطی‌ها مناسب نیست و این زمان بر میزان مشارکت مسیحیان مصر تاثیر می‌گذارد.
بنا بر این گزارش. زمان اولیه‌ای که برای برگزاری انتخابات پارلمانی اعلام شده بود همزمان با جشن‌های عید «فصح» قبطی‌های مصر است است و آن‌ها خواستار تغییر آن شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر