کد خبر: 533 A

«جان كی»نخست وزیر نیوزیلند گفت كه به احتمال زیاد كشورش نیروهای خود را اوایل ماه آوریل آینده یعنی شش ماه زودتر از موعد مقرر از افغانستان خارج می كند.

 به دنبال كشته شدن سه سرباز دیگر نیوزیلندی،این كشور عملیات خروج نیروهایش از افغانستان را تسریع می بخشد.

به گزارش ایلنا به قنل از رویترز،«جان كی»نخست وزیر نیوزیلند گفت كه به احتمال زیاد كشورش نیروهای خود را اوایل ماه آوریل آینده یعنی شش ماه زودتر از موعد مقرر از افغانستان خارج می كند.

كی افزود كه خروج نیروهای نیوزیلندی از افغانستان طی چند ماه صورت می گیرد و تسریع در جدول زمانی خروج ارتباطی با كشته شدن 5سرباز این كشور طی ماه جاری در ولایت«بامیان»و كاهش تایید كنندگان جنگ ندارد.

نخست وزیر نیوزیلند تصریح كرد:«می خواهم كه پسران و دختران مان به میهن برگردند.بسیار دردناك است كه تعدادی از آنها را از دست داده ایم.»

این در حالی است كه  روز گذشته سه سرباز نیوزیلندی كه یكی از آنها سرباز زن بود در انفجار یك بمب در ولایت بامیان واقع در شمال شرق افغانستان جان خود را از دست دادند.بامیان تا پیش وقوع سلسله حملات به نیروهای خارجی و افغانستانی آرام یكی از آرام ترین ولایت های افغانستان به شمار می رفت.

بنابر این گزارش نیوزیلند 145نیرو در افغانستان دارد كه از زمان استقرار آنها در این كشور تا كنون 7تن از آنان در حملات مختلف جان خود را از دست دادند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر