کد خبر: 589 A

باراك اوباما با تاكید بر این‌كه در این مقطع دستور دخالت نظامی در سوریه را نداده است، گفت: «اگر شاهد تحرکاتی در جبهه سلاح‌های شیمیایی یا استفاده از سلاح‌های شیمیایی باشیم، دارای تبعات عظیمی خواهد بود.»

رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است که استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط سوریه یک «خط قرمز» خواهد بود که نگرش وی درباره دخالت در بحران این كشور را عوض می‌كند.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، «باراك اوباما» با تاكید بر این‌كه در این مقطع دستور دخالت نظامی در سوریه را نداده است، گفت: «اگر شاهد تحرکاتی در جبهه سلاح‌های شیمیایی یا استفاده از سلاح های شیمیایی باشیم، دارای تبعات عظیمی خواهد بود.»

اوباما که در کنفرانسی خبری در کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت که استقرار یا استفاده از سلاح‌های شیمیایی می‌تواند باعث گسترش مناقشه در منطقه شود.

وی گفت: «یک خط قرمز برای ما وقتی است که شاهد جابه‌جایی یا به کارگیری مقدار زیادی سلاح شیمیایی باشیم. این محاسبات ما را عوض می‌کند.»

سخنان اوباما در حالی بیان می‌شود كه سخنگوی وزارت خارجه سوریه ماه گذشته میلادی تاكید كرده بود که این سلاح‌ها هرگز در داخل کشور به کار گرفته نخواهند شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر