کد خبر: 6 A

سید حسن نصرالله:

با وجود همه مشکلات و مشغولیت‌ها باید به دنیا بگوییم که مساله فلسطین و قدس برای ما یک مساله دینی و عقیدتی است و اختلافات سیاسی نمی‌تواند بر مواضع ما درباره فلسطین و قدس تاثیر بگذارد.

ایلنا: دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد كه مشکل اسرائیل این است که ایران یک کشور قوی اسلامی بوده و با وجود همه توطئه‌ها، افق پیش روی این کشور قدرت، شکوفایی و پیشرفت‌های علمی روزافزون است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه العالم، «سید حسن نصرالله» با اشاره به اقدام‌های اسرائیل برای ایجاد خصومت بین اعراب و ایران گفت كه در سایه حوادث منطقه، از دیدگاه ایران درباره منطقه سوء استفاده می شود؛ اسرائیل با استفاده از این بحران‌ها فرصت‌های خود را افزایش می‌دهد.

سید حسن نصرالله در سخنرانی مراسم روز قدس تاکید کرد: «مواضع اسرائیلی‌ها علیه ایران و غزه به صورت بی‌سابقه شدت یافته است. بهانه برای حمله به ایران برنامه هسته‌ای این کشور است که همه دنیا می‌داند مسالمت‌آمیز است؛ ایران بر مسالمت‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید کرده است و اسرائیل نیز خود می‌داند که به دنیا در این‌باره دروغ گفته است.»

وی ادامه داد: «پایبندی ایران به مساله فلسطین فراتر از همه مسائل سیاسی است. ایران ثابت کرد که این پایبندی قاطعانه است چرا که در شدیدترین تهدیدها و تحریم‌ها ادبیات خود را تغییر نداد؛ با وجود همه فشارها امام خمینی (ره) گفتند که اسرائیل غده سرطانی است و باید ریشه‌کن شود. ایران از جنبش‌های اسلامی منطقه حمایت و پشتیبانی می‌کند به همین دلیل برای اسرائیل نخستین دشمن به شمار می‌آید.»

سید حسن نصرالله با اشاره به اعلام آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان تحت عنوان روز جهانی قدس توسط امام خمینی (ره) گفت، هدف از اعلام این روز به نام روز جهانی قدس، آن است که کل امت اسلامی در مسیر اصلی خود یعنی فلسطین و قدس حرکت کند.

وی همچنین گفت: «تحولات و حوادث سالانه در کشورهای اسلامی، این کشورها را از مساله قدس منحرف می‌کند. به همین دلیل ما نیازمند آن هستیم که در سال یک روز و به ویژه در ماه مبارک رمضان، اصول، و مسئولیت‌های دینی خود را در قبال قدس و فلسطین و مردم این سرزمین یادآوری کنیم.»

سید حسن نصرالله تاکید کرد كه با وجود همه مشکلات و مشغولیت‌ها باید به دنیا بگوییم که مساله فلسطین و قدس برای ما یک مساله دینی و عقیدتی است و اختلافات سیاسی نمی‌تواند بر مواضع ما درباره فلسطین و قدس تاثیر بگذارد.

دبیركل حزب‌الله لبنان ادامه داد: «در عراق با وجود انفجارها، مردم این کشور در این روز تظاهرات می‌کنند تا بگویند که قدس مساله اصلی آنها است و پیام امروز به دشمن صهیونیستی این است که با وجود همه اختلافات در کشورهای عربی، در ارتباط با قدس مواضع ملت‌های اسلامی تغییر نمی کند. مساله قدس و فلسطین و جنگ با اسرائیل فراتر از همه خصومت‌ها است زیرا این یک مساله عقیدتی، دینی، انسانی و اخلاقی است که هیچ‌گاه از بین نمی‌رود.»

سید حسن نصرالله با اشاره به ادامه ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین در قدس، مصادره اراضی، تهدید مسجد‌الاقصی و ساکنان سرزمین فلسطین، تاكید کرد: «84 درصد از ساکنان عرب، مسلمان و مسیحی قدس زیر خط فقر زندگی می‌کنند درحالی که اعراب خود را غرق مشکلاتشان کرده‌اند.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: «پس از تحولات سوریه نسبت نگرانی اسرائیل کاسته شد و ترکیه که می‌توانست به عنوان بخشی از محور حمایت از فلسطین باشد، روابط خود با سوریه را به صفر رساند و کشورهای عربی نیز به خود مشغول شدند.»

وی افزود: «اسرائیل باطل مطلق و در مقابل ایران حقیقت مطلق است؛ باید در کنار ایران بایستیم.»

سید حسن نصرالله تاکید کرد: «حکامی که علیه ایران توطئه می‌کنند، باید آگاه شوند که در حال خدمت به طرح صهیونیستی هستند، زیرا اسرائیل اعلام می‌کند که ایران دشمنش است.»

سید حسن نصرالله گفت: «اکنون در محافل اسرائیلی این بحث و جدل وجود دارد که چگونه با ایران تعامل شود، برخی مقام‌های رژیم صهیونیستی خواستار حمله نظامی به ایران هستند و اختلاف آنها درباره نیاز به این حمله و هزینه آن است. ارتش اسرائیل تاکید می کند که جنگ علیه ایران ده‌ها هزار کشته برای این رژیم در پی خواهد داشت.»

سید حسن نصرالله تاکید کرد: «اگر ایران ضعیف بود، اسرائیل هیچ تردیدی در بمباران تاسیسات هسته‌ای این كشور به خود راه نمی داد. به همین دلیل بحث و جدل درباره این بمباران وجود دارد؛ ایران قدرتمند و بی‌باک است و همه ما می دانیم که واکنش ایران در صورت حمله اسرائیل مانند صاعقه خواهد بود.»

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به تشدید تهدیدها علیه این کشور و حتی نابودی کامل لبنان، تاكید کرد: «انکار نمی‌کنیم که قدرت ویرانگری اسرائیل بالا است و انکار نمی‌کنیم که تفکرات اسرائیلی تروریستی است ولی من نمی‌گویم که می‌توانم رژیم اسرائیل را ویران کنم، ولی می‌توانم بگویم که می توانیم زندگی میلیون‌ها صهیونیست در فلسطین را به جهنم تبدیل کنیم و چهره این رژیم را تغییر دهیم.»

سید حسن نصرالله ادامه داد: «جنگ با لبنان بسیار پرهزینه است، ولی در فلسطین اهدافی وجود دارد که می‌توان با چند موشک آنها را هدف قرار داد؛ من به اسرائیلی‌ها می‌گویم اهدافی دارند که می‌توانیم با تعداد اندکی موشک آنها را هدف قرار دهیم و در صورت زدن این اهداف، زندگی ده‌ها هزار صهیونیست به جهنم تبدیل خواهد شد. ما از کشته شدن ده‌ها هزار اسرائیلی سخن می‌گوییم.»

وی در ادامه گفت: «این موشک‌ها نصب شده و به سوی اهداف نشانه رفته است و در هر مرحله از جنگ در استفاده از آنها تردیدی به خود راه نمی‌دهیم. اسرائیلی‌ها باید بدانند که هزینه تجاوز به لبنان بسیار سنگین است و با جنگ سال 2006 میلادی قابل مقایسه نیست.»

سید حسن نصرالله ادامه داد كه ژنرال‌های اسرائیلی با «ایهود باراک» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره حمله به ایران نشستی داشته‌اند ولی مخالفت این ژنرال‌ها موجب شد که آنها را متهم کند که ترس شکست سال 2006 میلادی همچنان در سال 2012 بر آنها حاکم است.

وی افزود كه درسال 2006 میلادی دو نادان یعنی «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی و «شیمون پرز» رئیس این رژیم حماقت بزرگی مرتکب شدند و شکست جنگ ماه جولای این سال همچنان بر تفکرات ارتش رژیم اسرائیل سایه افکنده است.

حال اگر اقدام دو نادان یعنی نتانیاهو و باراک موجب شکست راهبردی این رژیم شده و با ایران درگیر شوند، رژیم اسرائیل به کجا خواهد رفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر