کد خبر: 6348 A

به نظر می‌رسد دولت پرتغال که بر اثر فشار مردمی تا حدی مجبور به عقب‌نشینی از سیاست کاهش دستمزدها شده است، در نظر دارد به منظور جبران این کمبود، مالیات بر درآمد کارمندان بخش خصوصی و همچنین مالیات بر سرمایه را افزیش دهد.

به دنبال اعتراضات گسترده مردمی به تصمیم دولت پرتغال برای کاهش حقوق کارمندان به میزان یک ماه از دستمزد آنها در سال، دولت «پدرو پاسوس کوئلو» از بررسی تدابیری به منظور تعدیل این تصمیم خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، نخست‌وزیر پرتغال که پس از دیدار با مسئولان سندیکاها صحبت می‌کرد، تاکید کرد که اجرای این تدابیر را مشروط به پذیرش آن توسط بانک مرکزی اروپا، صندوق بین‌المللی پول و اتحادیه اروپا کرده است.

نخست‌وزیر پرتغال در این‌باره گفت: «دولت هم اکنون در حال آماده کردن لایحه‌ای به منظور بازگرداندن بخشی از پاداش تعطیلات تابستانی و کریسمس کارمندان بخش دولتی و بازنشستگان است.»

اما به نظر می‌رسد دولت پرتغال که بر اثر فشار مردمی تا حدی مجبور به عقب‌نشینی از سیاست کاهش دستمزدها شده است، در نظر دارد به منظور جبران این کمبود، مالیات بر درآمد کارمندان بخش خصوصی و همچنین مالیات بر سرمایه را افزیش دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر