کد خبر: 6377 A

رئیس پارلمان لیبی ضمن عذرخواهی به دلیل حمله افراد ناشناس به كنسولگری آمریكا در بنغازی، تصریح كرد كه كشورش آمادگی همكاری با واشنگتن برای تحقیق در این زمینه و تحویل عاملان این حمله به عدالت را دارد.

«محمد المقریف» رئیس پارلمان لیبی شخصا از آمریكا به علت حمله افراد ناشناس به كنسولگری این كشور در «بنغازی» و كشته شدن چهار شهروند آمریكایی عذرخواهی كرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، المقریف در دیدار با «هیلاری كلینتون» وزیر خارجه آمریكا در حاشیه نشست‌های دوره‌ای مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورك، ضمن عذرخواهی به دلیل حمله افراد ناشناس به كنسولگری آمریكا در بنغازی، تصریح كرد كه كشورش آمادگی همكاری با واشنگتن برای تحقیق در این زمینه و تحویل عاملان این حمله به عدالت را دارد.

كلینتون نیز در این دیدار كه نخستین دیدارش با المقریف به شمار می‌رود، تاكید كرد كه با وجود تمامی اتفاق‌هایی كه افتاد، لیبی شریك ثابت آمریكا باقی می‌ماند.

وزیر خارجه آمریكا همچنین از لیبی به دلیل تحقیق درباره حمله به كنسولگری آمریكا در بنغازی تشكر كرد. در این حمله كه یازدهم سپتامبر و در اعتراض به فیلم موهن به پیامبر اسلام (ص) رخ داد، سفیر آمریكا و سه آمریكایی دیگر جان خود را از دست دادند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر