کد خبر: 6461 A

اخضر ابراهیمی:

ابراهیمی پس از نشست خود با اعضای شورای امنیت و ارائه نخستین ارزیابی خود از بحران سوریه به خبرنگاران گفت: «در حال حاضر طرحی برای حل بحران سوریه ندارم ولی می‌توانم پیشنهادهایی را ارائه كنم.»

«اخضر ابراهیمی» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه گفت كه برای حل بحران این كشور طرح كاملی ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، ابراهیمی پس از نشست خود با اعضای شورای امنیت و ارائه نخستین ارزیابی خود از بحران سوریه به خبرنگاران گفت: «در حال حاضر طرحی برای حل بحران سوریه ندارم ولی می‌توانم پیشنهادهایی را ارائه كنم.»

فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه افزود كه اوضاع در این كشور بسیار وخیم است و روز به روز بدتر می‌شود.

وی تصریح كرد كه بحران سوریه به بن‌بست رسیده اما معتقد است كه در آینده نزدیك راه حل خروج از این بست پیدا می‌شود. ابراهیمی از افشای هر گونه جزئیاتی در این‌باره خودداری كرد.

ابراهیمی تاكید كرد كه برخی از عقلای سوریه نمی‌خواهند درك كنند كه نمی‌توان سوریه را به عقب برگرداند.

فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در ادامه گفت كه هر گونه پیشرفتی برای حل بحران سوریه در آینده نزدیك دور از دهن است و وی پس از برقراری تماس‌هایی طی نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل كه امروز ـ سه‌شنبه ـ آغاز می‌شود، به منطقه بر می‌گردد.

در همین حال خبرگزاری رویترز به نقل از برخی دیپلمات‌ها در شورای امنیت اعلام كرد كه ارزیابی ابراهیمی از اوضاع سوریه بدبینانه است.

این دیپلمات‌ها گفتند كه اخضر ابراهیمی از شورای امینت خواسته است كه از وی حمایت كند زیرا در غیر این‌صورت نمی‌تواند كاری از پیش ببرد.

از طرف دیگر، ابراهیمی در راستای تلاش برای یافتن راه حلی برای بحران سوریه قرار است به چین و روسیه سفر كند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر