کد خبر: 67272 A

این گزینه‌ها عبارتند از: یک، پایبندی به اصل مشارکت، به شمار آوردن کرد‌ها به عنوان دومین قومیت در عراق، شرکت دادن آن‌ها در تصمیم‌ها و نیز به موازات آن تصحیح مسیر فرایند سیاسی و رفتن به سمت دموکراسی، دوم: جدایی اقلیم کردستان از عراق و در صورت رد این دو گزینه نخست، گزینه سوم جنگ با دولت مرکزی برای حمایت از کرد‌ها خواهد بود.

«مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق خواستار حل بحران سیاسی این كشور شد.
به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، یکی از رهبران حزب دموکرات کردستان عراق به ریاست مسعود بارزانی فاش کرد که وی در دیدار با یک هیئت شیعی از کردستان سه گزینه را مطرح کرد.
«محمود احمد» عضو دفتر سیاسی و مسئول دفتر اطلاع‌رسانی بارزانی گفت که وی در این دیدار سه گزینه را پیش روی هیئت شیعی قرار داد: یک، پایبندی به اصل مشارکت، به شمار آوردن کرد‌ها به عنوان دومین قومیت در عراق، شرکت دادن آن‌ها در تصمیم‌ها و نیز به موازات آن تصحیح مسیر فرایند سیاسی و رفتن به سمت دموکراسی، دوم: جدایی اقلیم کردستان از عراق و در صورت رد این دو گزینه نخست، گزینه سوم جنگ با دولت مرکزی برای حمایت از کرد‌ها خواهد بود.

یک منبع آگاه در کردستان عراق که در نشست بارزانی با ائتلاف شیعیان حاضر بود، گفت كه شرکت‌کنندگان در این نشست درباره آخرین مواضع مربوط به بحران سیاسی عراق و همچنین برخی از گزینه‌های قانونی برای تقویت موضع کردها گفت‌وگو کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر