کد خبر: 67334 A

وزیر خارجه فرانسه:

لوران فابیوس تاکید کرد که تا کنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی به دست نیامده است.

«لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که هیچ نشانه‌ای مبنی بر استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی وجود ندارد.
به گزارش ایلنا به نقل از عربی پرس، فابیوس تاکید کرد که تا کنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی به دست نیامده است.
این در حالی است که واشنگتن، دولت سوریه را متهم کرده است که از سلاح‌های شیمیایی علیه مخالفان مسلح استفاده کرده است.
در همین حال، برخی گزارش‌ها حاكی از آن است که تروریست‌های «جبهه النصره» شاخه القاعده در سوریه از گازهای سمی علیه سربازان سوری استفاده کرده‌اند که نشانه به كار بردن سلاح‌های شیمیایی توسط این گروه تروریستی است.

از طرف دیگر، سازمان ملل دو روز پیش تاکید کرد که تصاویر و آثار حملاتی که برخی از مسئولان غربی و اسرائیلی به آن‌ها برای استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی استناد کرده‌اند، نمی‌تواند دلیلی برای استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی به شمار رود.
این سازمان افزود که بازرسان سازمان ملل نمی‌تواند ثابت کنند که سوریه از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده است مگر آن‌که به مکان‌هایی که ادعا می‌شود حملات شیمیایی صورت گرفته است، بروند و از خاک یا خون انسان‌ها نمونه‌برداری کرده و آن را مورد آزمایش قرار دهند.
سازمان ملل همچنین تصریح کرد که دولت و سازمان‌های اطلاعاتی که سوریه را متهم به استفاده از سلاح‌های شیمیایی علیه مخالفان می‌کنند، هیچ مدرکی در این زمینه ارائه نکرده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر