کد خبر: 684 A

در جدیدترین اقدام علیه مقاومت؛

دارایی های مصادره شده در حساب‌هایی در پنج بانك آمریكایی از جمله «سیتی بانك» و نیز «استاندارد چارترد» در لندن به ودیعه گذاشته شده‌اند ولی به هیچ كدام از این پنج بانك اتهامی وارد نشده است.

دولت آمریكا اعلام كرد كه 150 میلیون دلار از دارایی‌های یك بانك لبنانی-كانادایی را كه ادعا می‌شود مظنون به پول‌شویی بین‌المللی مرتبط با حزب‌الله لبنان است، مصادره كرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، دولت آمریكا تصریح كرد كه برخی قضات فدرال در «منهتن» مسئولان این بانك را متهم كرده‌اند كه در برنامه‌ای مشاركت دارند كه طی آن دارایی‌های افراد و شركت‌ها در بیروت به آمریكا فرستاده می‌شود تا پس از آن برای خرید ماشین‌های دست دوم استفاده شود. در ادامه این ادعاهای بی‌اساس آمده است كه پس از آن نیز خودورها در غرب آفریقا فروخته شده و گروه‌های مرتبط با حزب‌الله به قاچاق این پول حاصل از فروش خودروها به لبنان كمك می‌كنند.

بنا بر این گزارش، دارایی‌های مصادره شده در حساب‌هایی در پنج بانك آمریكایی از جمله «سیتی بانك» و نیز «استاندارد چارترد» در لندن به ودیعه گذاشته شده‌اند. به هیچ كدام از این پنج بانك اتهامی وارد نشده است.

پیش از این، وزارت خزانه‌داری آمریكا بانك لبنان-كانادا را در سال 2011 میلادی در فهرست بانك‌هایی گنجاند كه منبع نگرانی اصلی در زمینه پول‌شویی هستند. پس از آن این بانك با گروه لبنانی«سوسیته جنرال» ادغام شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر