کد خبر: 7156 A

رهبر القاعده فاش كرد؛

ایمن الظواهری در یك نوار ویدئویی كه سومین ویدئو از مجموعه‌ای تحت عنوان «روزهایی با رهبر» است، به جزئیات جدیدی درباره زندگی بن لان اشاره كرده و فاش كرد كه وی از یك چشم كور بوده است.

«ایمن الظواهری» رهبر گروه القاعده در یك نوار ویدئویی جدید فاش كرد كه «اسامه بن لادن» رهبر سابق این گروه از یك چشم كور بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه تلگراف، ایمن الظواهری در این نوار ویدئو كه سومین ویدئو از مجموعه‌ای تحت عنوان «روزهایی با رهبر» است، به جزئیات جدیدی درباره زندگی بن لان اشاره كرده و فاش كرد كه وی از یك چشم كور بوده است.

الظواهری در این نوار ویدئویی تاكید كرد، «برای افرادی كه در جریان نیستند» فاش می‌كنم كه بن‌لان به دنبال یك تصادف در زمان جوانی بینایی چشم چپ خود را از دست داده بود.

وی همچنین گفت كه بن لادن عضو یكی از شاخه‌های گروه اخوان‌السملمین عربستان بود ولی به دلیل اصرار بر مبارزه علیه نیروهای شوروی سابق در افغانستان در دهه 80 میلادی از این شاخه اخراج شد.

الظواهری همچنین گفت كه بن‌لادن برای ارائه كمك‌های مالی به مبارزان در پیشاور به پاكستان سفر كرد ولی از دستورات اخوان‌المسلمین سرپیچی كرده و به گروه‌های مسلح پیوست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر