کد خبر: 7178 A

مرسی در مجمع عمومی سازمان ملل:

رئیس‌جمهوری مصر در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از شهرك‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی به شدت انتقاد كرده و خواستار عضویت فلسطین در این سازمان شد.

«محمد مرسی» رئیس‌جمهوری مصر در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر لزوم حل و فصل هر چه سریع‌تر بحران سوریه تاكید كرد.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، مرسی در سخنان خود از تمامی اعضای شورای امنیت خواست برای پایان دادن به بحران سوریه تلاش كنند.

وی در ادامه از شهرك‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی به شدت انتقاد كرده و خواستار عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد شد.

رئیس‌جمهوری مصر در این‌باره گفت كه جامعه جهانی باید از عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد حمایت كند.

مرسی همچنین از فیلم موهن به پیامبر اسلام (ص) انتقاد كرده و تاكید كرد كه آزادی بیان نباید بهانه‌ای برای توهین به ادیان باشد.

وی در این‌باره گفت: «مصر به آزادی بیان احترام می‌گذارد؛ آزادی بیانی كه به كسی توهین نكرده و مذهب یا فرهنگی خاص را هدف قرار ندهد. آزادی بیان مورد نظر ما خشونت و افراط‌گرایی را نفی می‌كند نه این‌كه باعث بی‌احترامی و نادیده گرفتن سایرین شود.»

وی پیش از این نیز با اشاره به تظاهرات گسترده مسلمانان جهان علیه فیلم موهن به پیامبر اسلام (ص) تاكید كرد كه آزادی بیان باید با «مسئولیت‌پذیری» همراه باشد.

به نظر می‌رسد سخنان وی نوعی واكنش به صحبت‌های «باراك اوباما» رئیس‌جمهوری آمریكا در مجمع عمومی سازمان ملل باشد كه این ویدئوی توهین‌آمیز را محكوم كرده ولی در عین حال از قانون آزادی بیان در آمریكا به‌شدت دفاع كرده بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر