کد خبر: 74766 A

نخست‌وزیر الجزایر:

نخست‌وزیر الجزایر گفت كه حال رئیس‌جمهوری این كشور روز به روز بهتر می‌شود و وی به توصیه پزشكان در استراحت كامل به سر می‌برد تا به طور كامل بهبود پیدا كند.

«عبدالمالك سلال» نخست‌وزیر الجزایر گفت كه «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهوری این كشور كه در بیمارستانی در فرانسه بستری است، در دوره نقاهت به سر می‌برد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، سلال پس از ملاقات با بوتفلیقه در بیمارستان «وال دو گراس» در پاریس گفت كه رئیس‌جمهوری دوره نقاهت خود را پشت سر می‌گذارد و به طور روزانه امور كشور را پیگیری می‌كند.

نخست‌وزیر الجزایر افرود كه حال رئیس‌جمهوری روز به روز بهتر می‌شود و وی به توصیه پزشكان در استراحت كامل به سر می‌برد تا به طور كامل بهبود پیدا كند.

سلال در ادامه تصریح كرد كه برخی گزارش‌های رسانه‌های خارجی در مورد وضعیت جسمی بوتفلیقه، امنیت و توسعه این كشور را در معرض خطر قرار می‌دهد.

این در حالی است كه پیش از این مجله «لوپوئن» فرانسه اعلام كرده بود كه حال رئیس‌جمهوری 76 ساله الجزایر به علت سكته مغزی وخیم است و برخی از اعضای بدن وی از كار افتاده است. «هشام عبود» سردبیر یكی از روزنامه‌های الجزایری نیز گفته بود كه رئیس‌جمهوری این كشور در كما به سر می‌برد و به الجزایر بازگردانده شده است.

بنا بر این گزارش، بوتفلیقه 27 آوریل گذشته سكته مغزی كرد و بلافاصله برای درمان به بیمارستان نظامی وال دو گراس فرانسه منتقل شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر