کد خبر: 75476 A

پس از كشته شدن یك پلیس و ۵ عامل انتحاری؛

از میان زخمی‌های این حادثه، پنج تن شهروندان خارجی هستند؛ از جمله یک شهروند ایتالیا و چهار نپالی که در دفتر سازمان بین‌المللی مهاجرت ملل متحد کار می‌کردند.

مقام‌های امنیتی افغان می‌گویند كه بعد از نزدیک به شش ساعت درگیری در کابل میان نیروهای امنیتی و مهاجمان انتحاری، این حمله با مرگ یک پلیس و پنج عامل انتحاری پایان یافت.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، عصر روز جمعه گروهی از مهاجمان انتحاری دفتر سازمان بین‌المللی مهاجرت سازمان ملل (IOM) را هدف قرار دادند.

«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت كشور افغانستان ساعت ده و نیم شب به وقت محلی در شبكه اجتماعی خود خطاب به شهروندان کابل نوشت كه همه مهاجمان كشته شده‌اند.

صدیقی همچنین گفت كه متاسفانه یک پلیس ملی هم جان خود را از دست داده است و چهار تن دیگر مجروح شده‌اند. ۹ تن دیگر از مجروحان غیرنظامیان هستند.

از میان زخمی‌های این حادثه، پنج تن شهروندان خارجی هستند؛ از جمله یک شهروند ایتالیا و چهار نپالی که در دفتر سازمان بین‌المللی مهاجرت ملل متحد کار می‌کردند.

تا نزدیک ساعت 11 شب به وقت محلی صدای تیراندازی پراکنده به گوش می‌رسید.

حوالی ساعت چهار عصر به وقت محلی، انفجار مهیبی در مرکز شهر کابل، پایتخت را لرزاند. مدتی بعد معلوم شد که گروهی از مهاجمان انتحاری در ناحیه چهارم کابل به یکی از دفاتر ملل متحد حمله کرده‌اند.

این دفتر در نزدیکی وزارت كشور افغانستان واقع است.

«ذبیح الله مجاهد» که خود را سخنگوی طالبان معرفی می‌کند، مسئولیت این حمله را پذیرفت.

همچنین در اعلامیه‌ای که از آدرس سخنگوی طالبان به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده است که هدف مهاجمان مهمانخانه‌ای است که به گفته آنها مربوط به سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) است.

پس از نخستین انفجار، درگیری میان نیروهای افغان و شبه‌نظامیان آغاز شد. این درگیری تا ساعت یازده شب به وقت کابل ادامه یافت و در این مدت، هفت بار صدای انفجار قوی کابل را تکان داد.

ژنرال «ایوب سالنگی» فرمانده پلیس کابل در لحظات نخست درگیری، این حمله را یک حمله سازمان یافته و پیچیده توصیف کرد.

مقام‌های امنیتی از همان آغاز حمله گفتند که پنج مهاجم انتحاری، به یکی از دفاتر مربوط به سازمان ملل حمله کرده‌اند که یکی از آنها در نخستین انفجار، کشته شده است.

سرانجام صدیق صدیقی حدود ساعت ده و نیم شب، اعلام کرد که همه مهاجمان کشته شده‌اند و درگیری پایان یافته است.

هرچند حتی پس از سخنان وی مبنی بر پایان درگیری نیز صدای شلیک شنیده شد.

این دومین حمله تروریستی در دو هفته گذشته در کابل است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر