کد خبر: 75497 A

یكی از فرماندهان میدانی ارتش سوریه در القصیر گفت كه گروه‌های مسلح در شمال این شهر به محاصره كامل درآمده‌اند و هیچ راه فراری ندارند.

واحدهایی از ارتش سوریه گروه‌های مسلح را در شمال شهر استراتژیك «القصیر» به محاصره در آوردند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، یكی از فرماندهان میدانی ارتش سوریه در القصیر گفت كه گروه‌های مسلح در شمال این شهر به محاصره كامل درآمده‌اند و هیچ راه فراری ندارند.

این فرمانده افزود كه تنها راه فرار گروه‌های مسلح از سمت فرودگاه «الضبعه» است كه این فرودگاه از همه طرف محاصره بوده و به زودی فرودگاه نیز از كنترل این گروه‌ها آزاد می‌شود.

این افسر ارتش سوریه كه نخواست نامش فاش شود، تاكید كرد كه اكنون ارتش سوریه مرحله دوم جنگ القصیر كه مرحله ماقبل آخر است را عملی می‌كند و جنگ تا آزادی كامل این شهر ادامه پیدا می‌كند.

وی در ادامه گفت كه از زمان آغاز عملیات آزادسازی القصیر تا كنون بیش از 600 فرد مسلح كشته شدند.

در همین حال، برخی منابع گفتند كه درگیری شدید میان افراد مسلح و نیروهای ارتش سوریه در همه محورهای مناطق شمالی از جمله روستاهای «الحمیدیه»، «عرجون» و فرودگاه «الضبعه» در جریان است و هم‌زمان با پیشروی ارتش در مناطق مركزی القصیر، افراد مسلح به سمت مناطق شمالی عقب‌نشینی می‌كنند.

از طرف دیگر، شبكه تلویزیونی «المنار» نیز اعلام كرد كه ارتش سوریه از نفوذ افراد مسلح از روستای «جوسیه» به القصیر برای كمك به گروه‌های مسلح محاصره شده جلوگیری كرده و سه تن از آنها را كشته و هفت تن را زخمی كرد. در میان كشته‌شدگان «شاكر شاكر» ملقب به «ابی عدی» از فرماندهان گروه‌های مسلح دیده می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر