کد خبر: 78053 A

پلیس برای متفرق کردن معترضان که در نزدیکی ساختمان نخست‌وزیری آتش‌ روشن کرده بودند، از گاز اشک‌آور و اسپری فلفل استفاده کرد؛ معترضان نیز به سمت پلیس سنگ پرتاب کردند.

اعتراض‌های مردمی ترکیه و درگیری معترضان با پلیس ضد شورش در مخالفت با دولت این کشور وارد سومین روز خود شد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، در سومین روز از اعتراض‌های مردمی ترکیه معترضان در شهرهای استانبول و آنکارا به شدت با پلیس درگیر شدند.

شاهدان عینی گفتند که صد‌ها تن از معترضان ضد دولتی در منطقه «تونالی» در آنکارا با پلیس درگیر شدند.

این شاهدان افزودند که در این درگیری پلیس برای متفرق کردن معترضان که در نزدیکی ساختمان نخست‌وزیری آتش‌ روشن کرده بودند، از گاز اشک‌آور و اسپری فلفل استفاده کرد؛ معترضان نیز به سمت پلیس سنگ پرتاب کردند.

در شهر استانبول و میدان تقسیم که مهد اعتراض‌های سه روز اخیر در ترکیه است، تظاهرکنندگان در میان لاشه‌های خودروهای سوخته آتش راه انداخته و این منطقه شاهد عملیات جنگ و گریز میان آن‌ها و نیروهای پلیس بود.

پلیس ضد شورش در میدان تقسیم برای متفرق کردن معترضان به شدت به سمت آن‌ها گاز اشک‌آور شلیک می‌کند. این در حالی است که پلیس شب گذشته زره‌پوش‌های خود را از میدان تقسیم خارج کرد و این میدان تا حدودی آرام بود.

در همین حال «معمر گولر» وزیر کشور ترکیه گفت که روز گذشته ۹۳۹ تن در استانبول و ۹۰ تن دیگر نیز در دیگر شهرهای ترکیه بازداشت شدند. امدادرسانان نیز گفتند که بیش از هزار تن در استانبول و صد‌ها تن دیگر نیز در آنکار در درگیری‌های سه روز اخیر زخمی شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر