کد خبر: 78194 A

بان کی مون نسبت به تداوم جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین به ویژه در شهر قدس اشغالی اعم از تخریب منازل و کوچاندن اجباری شهروندان فلسطینی از سرزمین خود و اعمال فشار بر مسلمانان و مسیحیان و ممانعت از ورود آنها به اماکن مقدس خود ابراز نگرانی کرد.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که این سازمان به هیچ عنوان شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در بخش شرقی قدس اشغالی را به رسمیت نشناخته و آن را امری کاملا غیر قانونی می‌داند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «بان کی مون» در نامه‌ای به «ریاض مالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین نسبت به تداوم جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین به ویژه در شهر قدس اشغالی اعم از تخریب منازل و کوچاندن اجباری شهروندان فلسطینی از سرزمین خود و اعمال فشار بر مسلمانان و مسیحیان و ممانعت از ورود آنها به اماکن مقدس خود ابراز نگرانی کرد.

بان در نامه خود عنوان کرد که در گفت‌وگوی تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار توقف فوری شهرک‌سازی‌ها در سرزمین‌های اشغالی شده و بر ضرورت پایبندی این رژیم به قوانین بین‌المللی تاکید کرده است.

وی همچنین نسبت به وضعیت کنونی که ممکن است تمامی تلاش‌ها برای ازسرگیری مذاکرات صلح میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی را بی‌ثمر بگذارد، ابراز نگرانی کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر