کد خبر: 80533 A

نیروهای امنیتی تركیه با توسل به اقدام‌های خشونت‌آمیز به تظاهرات شهروندان معترض حمله كرده و بنا بر اعلام منابع خبری یكی از شدیدترین درگیری‌ها میان پلیس و معترضان را رقم زدند.

پلیس ضدشورش تركیه برای متفرق كردن مخالفان دولت كه شامگاه گذشته در آنكارا  تجمع كرده بودند، بار دیگر به استفاده از گاز اشك‌آور و ماشین‌های آب‌پاش متوسل شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای امنیتی تركیه با توسل به اقدام‌های خشونت‌آمیز به تظاهرات شهروندان معترض حمله كرده و بنا بر اعلام منابع خبری یكی از شدیدترین درگیری‌ها میان پلیس و معترضان را رقم زدند.

این درگیری‌ها در حالی رخ داد كه «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر تركیه قرار است - امروز - چهارشنبه - با رهبران معترضان دیدار كند.

«بولنت آرنیچ» معاون نخست‌وزیر تركیه با تاكید بر این‌كه اردوغان در این دیدار حرف‌های معترضان را خواهد شنید، گفت كه نخست‌وزیر تصمیم دارد واقعیت‌هایی را نیز بیان كند. وی در عین حال تاكید كرد كه دولت اجازه نخواهد داد «تظاهرات غیرقانونی» ادامه یابد.

هم‌زمان، رهبر حزب اپوزیسیونی جمهوری خلق، از نحوه برخورد نخست‌وزیر با معترضان انتقاد کرد و گفت که اردوغان تلاش می‌كند با تشدید تنش، قدرت خود را افزایش دهد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر