کد خبر: 82643 A

نماینده آمریكا در سازمان پیمان آتلانتیك شمالی:

آمریكا از ناتو هیچ درخواستی مبنی بر حمایت از ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز خاك سوریه نكرده و این مساله نیز در حال حاضر در دستور كار ناتو قرار ندارد.

نماینده آمریكا در ناتو اعلام كرد كه ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز خاك سوریه در دستور كار ناتو قرار ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «ایوو دادلر» گفت كه آمریكا از ناتو هیچ درخواستی مبنی بر حمایت از ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز خاك سوریه نكرده و این مساله نیز در حال حاضر در دستور كار ناتو قرار ندارد.

دادلر افزود كه نه آمریكا و نه هیچ عضو دیگر ناتو درخواستی برای قرار دادن طرح ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز خاك سوریه در دستور كار ناتو ارائه نداده‌اند.

این در حالی است كه دولت «باراك اوباما» رئیس‌جمهوری آمریكا هفته گذشته اعلام كرد كه از مخالفان سوری حمایت تسلیحاتی می‌كند و برخی دیپلمات‌های غربی نیز گفته بودند كه آمریكا قصد دارد به طور محدود بر فراز خاك سوریه منطقه پرواز ممنوع ایجاد كند.

از طرف دیگر، كاخ سفید با رد سخنان دیپلمات‌های غربی اعلام كرد كه ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز خاك سوریه بسیار دشوار و پرهزینه است و به مصلحت منافع ملی آمریكا نیست.

در تحولی دیگر، یك منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفت كه عربستان سعودی به مخالفان سوری موشك‌های ضد هوایی می‌دهد.

این منبع افزود كه عربستان از دو ماه پیش به گروه‌های مسلح موشك‌های ضد هوایی می‌دهد؛ موشك‌هایی كه می‌توان آنها را روی دوش حمل كرده و به سمت بالگردها شلیك كرد.

این منبع آگاه تاكید كرد كه هزینه انتقال موشك‌های ضد هوایی كه عربستان از طریق تركیه به مخالفان ارسال می‌كند را فرانسه می‌پردازد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر