کد خبر: 8430 A

ولید المعلم:

وزیر خارجه سوریه گفت که آمریکا، فرانسه و برخی کشورهای منطقه با تامین پول و سلاح برای مخالفان مسلح، تلاش‌هایی که برای صلح می‌شود را تحت الشعاع قرار داده‌اند.

مقام‌های سوریه می‌گویند که شماری از کشورهایی که از گروه‌های شورشی در این کشور پشتیبانی می‌کنند، حامی تروریسم هستند.


به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی سی، «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این اتهام را مشخصا ً متوجه آمریکا، فرانسه، ترکیه، عربستان سعودی و قطر کرد.


وزیر خارجه سوریه، همچنین تاکید این کشور‌ها بر کناره گیری «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه از قدرت را «دخالت آشکار» در امور داخلی این کشور توصیف کرد.


به گفته وزیر خارجه سوریه، آمریکا، فرانسه و برخی کشورهای منطقه با تامین پول و سلاح برای مخالفان مسلح، تلاش‌هایی که برای صلح می‌شود را تحت الشعاع قرار داده‌اند.


ولید المعلم گفت: «(برخی) اعضای دائمی شورای امنیت که به بهانه مبارزه با تروریسم جنگ افروزی کرده‌اند، اکنون بدون هیچ توجهی به قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد، در سوریه از تروریسم حمایت می‌کنند.»


معلم افزود که با توجه به حمایت این کشور‌ها از اقدامات تروریستی، جای تعجب نیست که شورای امنیت نتوانسته بمب گذاری‌های اخیر در سوریه را محکوم کند.


وزیر خارجه سوریه پیش از این در گفت‌و‌گویی با یک شبکه تلویزیون لبنانی، آمریکا را به «خلق» مشکلی در ارتباط با سلاح‌های شیمیایی سوریه متهم کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر