کد خبر: 8496 A

نماینده اخضر ابراهیمی:

لمانی تصریح كرد كه احزاب و گروه‌های مخالف و مسلح زیادی در داخل و خارج سوریه فعالیت می‌كنند و این گروه‌ها و احزاب به شدت با یكدیگر اختلاف داشته و یكدیگر را متهم به خیانت می‌كنند.

«مختار لمانی» نماینده «اخضر ابراهیمی» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه اعلام كرد كه حل بحران این كشور به زمان نیاز دارد.

به گزارش ایلنا به نقل الجزیره، لمانی تصریح كرد كه احزاب و گروه‌های مخالف و مسلح زیادی در داخل و خارج سوریه فعالیت می‌كنند و این گروه‌ها و احزاب به شدت با یكدیگر اختلاف داشته و یكدیگر را متهم به خیانت می‌كنند.

نماینده اخضر ابراهیمی تاكید كرد كه اختلاف و اتهام زدن گروه‌ها و احزاب سوری به یكدیگر از موانع اصلی فعالیت هیات سازمان ملل برای حل بحران سوریه به شمار می‌رود.

لمانی همچنین اعتراف كرد كه به علت بی‌اعتمادی میان مخالفان و دولت سوریه رسیدن به راه‌حلی برای بحران این كشور بسیار دشوار است زیرا بیشتر گروه‌های مخالف سوری هر گونه راه‌حلی را مشروط به كناره‌گیری «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه دانسته‌اند و این در حالی است كه نظام سوریه نیز دشمنان خود را متهم به عمل كردن در راستای توطئه خارجی می‌كند.

وی تصریح كرد كه ابراهیمی در آینده نزدیك بار دیگر به سوریه سفر كرده و از برخی مناطق در این كشور بازدید می‌كند.

مختار لمانی در ادامه گفت كه به اعتقاد وی راه حل سیاسی برای بحران سوریه نیاز به زمان دارد. وی با ابراز امیدواری نسبت به راه حل سیاسی برای بحران سوریه، گفت: «به این دلیل اینجا هستم كه امیدوارم كورسوی امیدی برای حل بحران وجود داشته باشد.»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر