کد خبر: 84986 A

مخالفان خواستار کناره‌گیری اخوان‌المسلمین از قدرت و برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری زودهنگام هستند.

در درگیری موافقان و مخالفان دولت مصر در شهرهای مختلف این کشور چهار تن کشته و بیش از ۱۰۰ تن زخمی شدند.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، منابع امنیتی مصری گفتند که در درگیری شدید میان مخالفان و هواداران دولت در میدان «سیدی جابر» در شهر ساحلی «اسکندریه» دو تن کشته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند.
این منابع افزودند که این درگیری پس از تظاهرات مخالفان دولت و مخالفان اخوان المسلمین به وقوع پیوست.
برخی منابع امنیتی گفتند که یکی از قربانیان، شهروندی آمریکایی است که در زمان تصویربرداری از درگیری‌های میدان سیدی جابر توسط افراد نا‌شناس کشته شد.
در شهر «دمنهور» در استان «البحیره» هزاران تن از مخالفان با محاصره ساختمان استانداری خواستار کناره‌گیری اخوان‌المسلمین از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.
قاهره نیز شاهد تظاهرات هزاران تن از مخالفان در میدان «التحریر» بود. در این تظاهرات مخالفان خواستار کناره‌گیری اخوان‌المسلمین از قدرت و برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری زودهنگام شدند.
در شهر «بلطیم» در استان «کفرشیخ» نیز صد‌ها تن از معترضان با حمله به مقر اخوان‌المسلمین اقدام به پایین کشیدن تابلوهای آن و تخریب آن‌ها و نیز از بین بردن همه تجهیزات داخل آن کردند.
در شهر «بسیون» در استان «الغربیه» نیز معترضان به مقر اخوان المسلمین حمله کرده و محتویات آن را به آتش کشیدند.

یک منبع مسئول در منطقه «کفر شکر» در شمال استان «القلیوبیه» گفت كه ۵۶ تن از اعضای اخوان المسلمین که با خود چوب و بمب‌های آتش‌زا داشتند، بازداشت شدند.
این در حالی است که یکی از اعضای اخوان المسلمین نیز در حمله به مقر اخوان المسلمین در شهر «الزقازیق» کشته شد.
از طرف دیگر، مخالفان دولت در شهرهای «دمیاط»، «سوئز»، «المنیا»، «الاسیوط» نیز دست به تظاهرات زدند.
در همین حال، الازهر با صدور بیانیه‌ای خواستار خویشتن‌داری شد و نسبت به وقوع جنگ داخلی در کشور هشدار داد.
در بیانیه الازهر آمده است که مخالفان دولت به جای ادامه اعتراض‌های خود که قرار است یکشنبه نیز ادامه پیدا کند، پای میز مذاکره و گفت‌و‌گو بنشینند.
الازهر همچنین از دعوت مرسی برای گفت‌و‌گو با مخالفان و تشکیل کمیته ملی مستقل از همه طرف‌ها استقبال کرد. مرسی چهارشنبه هفته گذشته از مخالفان دعوت به گفت‌و‌گو کرد و خواستار تشکیل کمیته ملی مستقل از همه طرف‌ها شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر