کد خبر: 85319 A

شركت‌كنندگان در این تظاهرات كشته شدن یك معترض كرد توسط پلیس شبه‌نظامی در یكی از مناطق كردنشین را نیز محكوم كرده و خواستار تغییر رویكرد نیروهای امنیتی در برابر معترضان شدند.

هزاران تن از شهروندان تركیه شامگاه گذشته بار دیگر در میدان «تقسیم» استانبول تجمع كرده و خواستار مجازات عاملان قتل یكی از معترضان شدند كه در جرین تظاهرات اعتراض به ضرب گلوله نیروهای پلیس كشته شد.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، شركت‌كنندگان در این تظاهرات كشته شدن یك معترض كرد توسط پلیس شبه‌نظامی در یكی از مناطق كردنشین را نیز محكوم كرده و خواستار تغییر رویكرد نیروهای امنیتی در برابر معترضان شدند.

این معترضان همچنین تصمیم مراجع قضایی این کشور که افسر پلیس متهم به کشتن این تظاهرکننده را تبرئه و وی را آزاد کرده است را غیرقابل قبول دانستند.

از زمان آغاز اعتراض‌های مردمی در تركیه، نحوه رویكرد نیروهای مردمی به تجع معترضان، همواره مورد اعتراض شدید شهروندان قرار گرفته است.

نیروهای پلیس برای متفرق كردن معترضان به استفاده از گاز اشك‌آور، ماشین آب‌پاش و اسپری فلفل متوسل شده‌اند. در جریان این تظاهرات چندین تن كشته و ده‌ها تن نیز زخمی و بازداشت شده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر